News

USA: Izba Reprezentantów zagłosowała za dekryminalizacją marihuany

Flaga

4 Grudnia w niższej izbie Kongresu odbyło się długo wyczekiwane głosowanie nad ustawą MORE, która dekryminalizuję marihuanę. Izba Reprezentantów zagłosowała w zdecydowanej większości za dekryminalizacją konopi indyjskich na stopniu federalnym. To mały krok w stronę pełnej dekryminalizacji marihuany w USA.

Kontrolowana przez demokratów Izba Reprezentantów, po raz pierwszy raz w historii zagłosowała za dekryminalizacją marihuany. Zdecydowana większość kongresmenów poparła ustawę MORE. Stosunek liczby głosów wyniósł 228 za do 164 przeciw.

Szansa jednak na przejście ustawy przez Senat wydaję się bardzo mała. Na ten temat wypowiedział się już przewodniczący większości republikanów w wyższej izbie Kongresu, Mitch McConnell, który zapowiedział, że nie poprze ustawy MORE.

Pomimo to, głosowanie w Izbie Reprezentantów pokazało, że demokraci gotowi są już podejmować wysiłki na rzecz legalizacji marihuany na poziomie federalnym. W szczególności, że teraz to właśnie przedstawiciel obozu demokratów wkrótce zostanie nowym prezydentem USA, co daje realną nadzieję na przyszłą legalizację konopi indyjskich.

Dla przypomnienia głównym założeniem ustawy MORE jest dekryminalizacja konopi na szczeblu federalnym, a także anulowanie wyroków osób już skazanych za konsumpcje i posiadanie marihuany.

Co ciekawe, najnowszy sondaż Gallupa wykazał, że aż 68 procent ankietowanych było za dekryminalizacją marihuany w USA.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły