News

Policjant z posterunku w Skępem uprawiał marihuanę

Policjanci

Policjant z posterunku w Skępem został zawieszony w pełnieniu obowiązków, po tym, jak wyszło na jaw, że na terenie swojej posesji uprawia konopie indyjskie. Teraz przeciwko zawieszonemu funkcjonariuszowi toczy się postępowanie karne.

Mężczyzna usłyszał zarzuty już 5 listopada, jednak dopiero teraz za pośrednictwem serwisu lipno.naszemiasto.pl sprawa wyszła na jaw.

Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Radziejowie, która powołał biegłego, który ma ustalić, czy rzeczywiście podejrzany policjant uprawiał nielegalne środki.

Powołaliśmy biegłego w celu ustalenia, czy rzeczy znalezione zawierają substancje odurzające i psychotropowe – oświadczył prokurator rejonowy z Radziejowa, Waldemar Kwiatkowski

Według nieoficjalnych ustaleń plantacja marihuany znaleziona na posesji podejrzanego policjanta była w pełni profesjonalna, zaopatrzona w specjalne urządzenia przeznaczone do uprawy konopi indyjskich.

Według informacji przekazanych przez prokuratora Kwiatkowskiego w sprawę zaangażowano Biuro Spraw Wewnętrznych Policji w Bydgoszczy.

Wyrok, jaki otrzyma oskarżony policjant, będzie teraz zależeć od opinii biegłych.

Wobec podejrzanego mundurowego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Źródło: lipno.naszemiasto.pl

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły