News

Policja zabezpieczyła ogromną ilość marihuany. To rekord tego kraju

policja zabezpiecza marihuane

Hiszpańscy policjanci w trakcie niedawnej operacji zabezpieczyli konopie indyjskiej o łącznej wartości 64 milionów euro – to rekord w historii kraju – przekazały hiszpańskie organy ścigania.

32 tony marihuany – tyle zabezpieczyła policja z Hiszpanii w ramach operacji „Gardens”. Funkcjonariusze przeprowadzili naloty na wytypowane farmy i zakłady produkcyjne w całej Hiszpanii. W trakcie akcji służb zatrzymano 9 mężczyzn oraz 11 kobiet w wieku 20-59 lat.

Guardia Civil poinformowała, że do tej pory była to największa akcja w historii jednostki związana z nielegalną marihuaną. Równowartość skonfiskowanego towaru oszacowano na 1,1 miliona roślin.

Policja hiszpańska przekazała, że gang suszył rośliny marihuany, pakował je i wysyłał do części Hiszpanii, Szwajcarii, Holandii, Niemiec i Belgii.

Funkcjonariusze przy okazji tej sprawy poinformowali, iż inni członkowie organizacji narkotykowej zostali zatrzymani w ubiegłym miesiącu, w Toledo, Ciudad Real, Walencji i Asturii.

Hiszpania jest potentatem w skali europejskiej, jeżeli chodzi o przemyt marihuany. Konopie indyjskie z Półwyspu Iberyjskiego często trafiają również do Polski, choćby drogą powietrzną –  tak jak w przypadku sprawy z lipca 2021 roku, kiedy to dwójka mężczyzn przemycała konopie za pomocą awionetki.

Źródło: TheGuardian

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły