News

Polska: przemycali marihuanę wartą miliony w awionetce

Marihuana w torbie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego przy współpracy z policjantami z Gorzowa Wielkopolskiego udaremnili przemyt marihuany z Hiszpanii do Polski. W trakcie interwencji mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przemycali narkotyki za pomocą… awionetki.

Służby w ramach działań operacyjnych ustaliły, że narkotyki mogą trafiać z Hiszpanii do Polski drogą lotniczą.

Policjanci postanowili we wtorek wkroczyć do akcji i zaczekali na lądowanie awionetki na lotnisku pod Zieloną Górą. Po wylądowaniu maszyny funkcjonariusze sprawdzili jej wnętrze. Po dokładnym przeszukaniu śledczy ujawnili 73 kilogramy marihuany o szacunkowej wartości 3,6 miliona złotych.

Jak przekazało CBŚ – marihuana, z której można by uzyskać nawet 73 tysiące porcji dilerskich, umieszczona została w torbach w tylnej części maszyny.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch pilotów w wieku 63 i 51 lat, którzy zaczynali przeładunek towaru z awionetki do podstawionego na lotnisko samochodu.

Torby z narkotykami wypełniały awionetkę, aż po dach – powiedział podczas konferencji prasowej nadinsp. Paweł Półtorzycki, komendant Centralnego Biura Śledczego Policji.

Śledczy zabezpieczyli do czasu wyjaśnienia sprawy samolot, którego szacunkowa wartość to ponad 900 tysięcy złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty, grozi im do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani.

Jak informują śledczy, wszystkie okoliczności przestępstwa są teraz dokładnie wyjaśniane, a sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: CBŚP

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły