News

USA: Głosowanie nad federalną dekryminalizacją konopi w grudniu

Izba Reprezentantów

Jak zapowiedział lider większości w Izbie Reprezentantów USA, Steny Hoyer, już w grudniu parlament podda pod głosowanie ustawę MORE act, która zdekryminalizowałaby marihuanę na szczeblu państwowym, a także anulowałaby wyroki osób, które zostały ukarane za posiadanie konopi.

Nie znamy jeszcze konkretnej daty głosowania, ale z dużym prawdopodobieństwem odbędzie się ono podczas jednej z dwóch sesji parlamentu przewidzianych kolejno na 1-4 grudnia i 7-10 grudnia.

Procedowanie ustawy MORE w amerykańskim parlamencie początkowo przewidziane zostało na wrzesień, jednak demokraci postanowili w dobie pandemii i wówczas zbliżających się wyborów zmienić datę głosowania nad tym aktem prawnym.

Głównym założeniem ustawy MORE jest dekryminalizacja konopi na szczeblu federalnym, a także anulowanie wyroków osób już skazanych za konsumpcje i posiadanie marihuany.

Izba zagłosuje nad ustawą, aby zdekryminalizować marihuanę i anulować wyroki skazujące za przestępstwa związane z marihuaną bez użycia przemocy, które uniemożliwiły wielu Amerykanom znalezienie pracy, ubieganie się o kredyty i pożyczki oraz dostęp do możliwości, które umożliwia rozwój naszej gospodarki – zapowiedział Steny Hoyer

Najnowsze dane zgromadzone i opublikowane przez agencje analityczną Gallup wskazują, że aż ponad 2/3 społeczeństwa USA popiera legalizację marihuany. Ostatnio również wzrosła liczba stanów do 15, gdzie można już legalnie konsumować konopie indyjskie.

Będziemy bacznie obserwować rezultaty przyszłego głosowania nad ustawą MORE i poinformujemy Was o jego wynikach, jak tylko się ono odbędzie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły