News

Kolejne zatrzymania w sprawie przemytu marihuany awionetką. Złapano szefa gangu

CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn w związku ze sprawą przemytu marihuany do Polski awionetką, o której informowaliśmy w lipcu na łamach naszego portalu. Zatrzymani to obywatel Niemiec i Polski, którzy należeli do wspólnej grupy o charakterze przestępczym.

Początek tej sprawy sięga lipca 2021 roku, kiedy to Policjanci aresztowali dwóch mężczyzn w Gorzowie Wielkopolskim, którzy awionetką przemycili na teren Polski marihuanę wartą 3,6 miliona złotych. Wówczas śledczy informowali, że sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są kolejne zatrzymania.

Dalsze czynności doprowadziły policjantów do kolejnych dwóch mężczyzn zamieszanych w proceder przemytu. Jednym z zatrzymanych okazał się być Niemcem, drugi zaś miał obywatelstwo polskie.

Jak podaje policja na swojej stronie internetowej, materiał dowodowy wskazuje, że obywatel Niemiec zapewniał nocleg pilotom awionetki, a także zajmował się transportem towaru z Niemiec do Polski. Z kolei zatrzymany Polak był „mózgiem” całej operacji oraz liderem grupy przestępczej.

Prokuratura Krajowa ze Szczecina postawiła mężczyznom już zarzuty. Polak oskarżony został o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i  udział w przemycie znacznych ilości narkotyków. Natomiast obywatel Niemiec usłyszał zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej i udzielenie pomocy w przemycie nielegalnych substancji.

Obu mężczyznom grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo z uwagi na ciężar czynów, wobec podejrzanych zadecydowano o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Co ciekawe, śledczy nie zamykają jeszcze tej sprawy i informują, że ta wciąż ma charakter rozwojowy.

Źródło: cbsp.policja.pl

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły