News

Kolorado. Uniewinniono ponad 1350 osób skazanych za posiadanie marihuany

Policja

Biuro gubernatora stanu Kolorado w ubiegłym tygodniu poinformowało, że na mocy rozporządzenia, ułaskawiono 1366 osób skazanych za przestępstwa związane z marihuaną.

Z dniem 1 stycznia 2022 roku, 1366 osób skazanych w Kolorado za posiadanie drobnych ilości marihuany zostało uniewinnionych na zasadzie prawa łaski.

Co ciekawe, 15 z tych przypadków było rozpatrywanych indywidualnie, podczas gdy reszta osób zniknęła z policyjnych kartotek na podstawie rozporządzenia.

Ułaskawienie tak dużej ilości skazanych stało się możliwe po tym, jak gubernator stanu Kolorado, Jared Polis wiosną 2020 roku podpisał specjalną ustawę abolicyjną, która „upoważnia gubernatora do ułaskawienia pewnej grupy oskarżonych, którzy zostali skazani za posiadanie do dwóch uncji marihuany”.

Dorośli mogą legalnie posiadać marihuanę w Kolorado, tak samo, jak piwo czy wino. To niesprawiedliwe, że 1,351 osób miało trwałe skazy na kartotece, które przeszkadzały w zatrudnieniu, kredytach i posiadaniu broni, ale dziś to naprawiliśmy, ułaskawiając ich za posiadanie niewielkich ilości marihuany, które miały miejsce podczas nieudanej ery prohibicji – napisał w oświadczeniu gubernator, Jared Polis

Stan Kolorado to pionier, jeżeli chodzi o legalną marihuanę w USA. Komercyjny rynek konopi indyjskich zalegalizowano tam w 2012 roku – od tego czasu stanowe władze starają się zapobiegać stygmatyzowaniu osób, które sięgają po konopie indyjskie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły