News

Izraelski gigant farmaceutyczny inwestuje w medyczne konopie

medyczna marihuana

Duże izraelskiego przedsiębiorstwo farmaceutyczne, Teva Pharmaceutical Industries podpisało umowę na wyłączność z firmą, Tikun Olam-Cannbit na dystrybucję olejków opartych na marihuanie medycznej. To oznacza, że kolejny gigant farmaceutyczny światowego formatu wchodzi właśnie na rynek medycznej marihuany.

Izraelskie przedsiębiorstwo farmaceutyczne, Teva Pharmaceutical Industries poszerza swoją działalność o produkty związane z medyczną marihuaną. Teva podpisała umowę, w ramach której będzie dystrybuować kilka produktów konopnych.

Teva Pharmaceutical Industries zawarła porozumienie z inną izraelską firmą Tikun Olam-Cannbit. W ramach tego porozumienia przedsiębiorstwo Tikum Olam-Cannbit będzie produkować oleje na bazie medycznej marihuany, które potem dystrybuowane będą na różne rynki przez Teva Pharmaceutical.

Lecznicze oleje konopne trafią na rynek Izraela, Autonomii Palestyńskiej i… na Ukrainę.

Umowa między Teva Pharmaceutical Industries, a Tkiun Olam-Cannbit obowiązywać ma przez 10 lat, z perspektywą przedłużenia jej o kolejne 9 lat.

Dziś dla wielu osób w przemyśle farmaceutycznym i w środowisku medycznym jasne jest, że stosowanie olejów produkowanych z określonych szczepów konopi może zapewnić dodatkowe możliwości leczenia i odpowiadać na niezaadresowane potrzeby medyczne pacjentów – powiedział w rozmowie z agencją Reutera, Yossi Ofek dyrektor generalny Teva Israel.

Teva to kolejna duże przedsiębiorstwo farmaceutyczne m.in. po Pfizerze, które w ostatnim czasie zdecydowało się na wejście na rynek medycznych konopi.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły