News

Argentyna powołuje agencje konopi. Głównym celem eksport

Konopie

Argentyna powołała do życia narodową agencję konopi i medycznej marihuany (ARICCAME). Nowo powołany organ będzie odpowiedzialny za promocję i regulacje rodzącego się w tym południowoamerykańskim kraju rynku konopi.

Pierwsza grupa robocza agencji ARICCAME rozpoczęła już działanie. Jej priorytetem jest ustanowienie programów konopnych i ich koordynacja z różnymi prowincjami kraju.

W pierwszej kolejności uwaga agencji skupi się na aspekcie przemysłowym konopi, co wynika z dużego zapotrzebowania na projekty związane z sektorem rolno-przemysłowym. Narodowa agencja konopna odpowiadać będzie również za promocję dynamicznie rozwijającej się branży.

Argentyńscy politycy mają nadzieje, że nowy organ przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy. Władze liczą również, że wkrótce agencja opracuje odpowiednie ramy prawne, które pozwolą na eksport surowca.

(Agencja – red.) Otwiera drzwi dla Argentyny, rozpoczyna nową ścieżkę w zakresie eksportu przemysłowego. […] Wszystko to musi zostać przekształcone w przemysł, który generuje pracę, który generuje eksport dla Argentyny i który generuje środki – powiedział minister gospodarki Sergio Massa podczas konferencji inaugurującej działalność ARICCAME

Przypomnijmy, że Argentyna zalegalizowała olej z konopi do użytku leczniczego w 2017 roku,  jednocześnie pozwalając rządowi federalnemu na uprawę marihuany do celów badawczych i terapeutycznych.

W 2020 roku Argentyna zezwoliła ludziom na domową uprawę marihuany do celów leczniczych.  Z kolei w ubiegłym roku prezydent Alberto Fernandez podpisał ustawę zezwalającą na uprawę konopi na skalę przemysłową.

Źródło: Reuters

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły