News

Argentyna umożliwi uprawę konopi

Domowa Uprawa Konopi

Od przyszłego tygodnia Argentyna umożliwi domową uprawę konopi indyjskich oraz rozpocznie sprzedaż nowych olejów i środków farmaceutycznych na bazie konopi w aptekach. Zmiana ta to wynik rozporządzenia ministerstwa zdrowia Argentyny, które chce ułatwić dostęp do leków na bazie konopi pacjentom.

Zezwolenie na domową uprawę konopi ma przysługiwać wszystkim pacjentom, którzy zarejestrują się w specjalnym państwowym rejestrze. Władze nie podały jeszcze, ile maksymalnie roślin będzie można uprawiać.

Wejście w życie reformy ws. medycznej marihuany ma w przyszłej perspektywie umożliwić produkcję konopi indyjskich w Argentynie na dużą skalę. Ponadto nowe prawo za sprawę priorytetową stawia badania nad wpływem konopi, co ma skutkować znacznie większą ilością publikacji naukowych na temat rośliny.

Medyczna marihuana w Argentynie jest legalna od 2017 roku, jednak do tej pory prawo działało w bardzo ograniczonym zakresie, a dostęp do konopi był niezwykle utrudniony. Wynikało to przede wszystkim z bardzo ograniczonej gamy produktów do wyboru, a także z tego, że lista chorób kwalifikowanych do użycia konopi była bardzo wąska. Nowa reforma ma ten stan zmienić.

Co prawda, rząd nie ujawnił jeszcze konkretów dotyczącej ustawy, jednak zwolennicy medycznej marihuany w Argentynie spodziewają się sporych zmian w tej kwestii.

Źródło: ganjapreneur

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły