News

Argentyna ułatwia przepisy dotyczące uprawy medycznej marihuany i konopi przemysłowych

Konopie

Prezydent Argentyny Alberto Fernandez podpisał we wtorek ustawę, która zezwala na uprawę konopi na skalę przemysłową, a także reguluję zapisy o produkcji marihuany medycznej w państwie. Prezydent przewiduje, że branża konopna w ciągu najbliższych lat spowoduje utworzenie ponad 10 tysięcy nowych miejsc pracy.

Nowa ustawa obejmuje regulację łańcucha produkcji, handlu krajowego i eksportu konopi indyjskich, ich nasion i pochodnych do celów medycznych, naukowych i przemysłowych.

Nowe przepisy ułatwiają uzyskanie zgody na uprawę konopi do celów medycznych i przemysłowych. Dodatkowo nowe prawo uaktualnia przepisy karne dotyczące handlu produktami konopnymi.

Na mocy nowego prawa utworzono państwowy organ regulacyjny – Agencję Regulacyjną Przemysłu Konopi i Konopi Medycznych (ARICCAME), którego zadaniem będzie administrowanie i nadzorowanie całego łańcucha produkcji konopi i marihuany. ARICCAME będzie przyznawać i zarządzać zezwoleniami na produkcję i eksport rośliny.

Ustawa o konopiach leczniczych i przemysłowych ma pozwolić na wygenerowanie na krajowym rynku obrotów na poziomie 500 mln dolarów rocznie. Dodatkowo prezydent Fernandez przewiduje, że w związku z rozwojem rynku konopnego w Argentynie do 2025 roku powstanie ponad 10 tysięcy nowych miejsc pracy.

Zaletą nowej ustawy ma być również umożliwienie przedsiębiorstwom publicznym i prywatnym eksportu surowca na światowe rynki, co dodatkowo ma pobudzić argentyńską gospodarkę.

Uchwalenie tej ustawy daje początek w Argentynie nowej gałęzi przemysłu. Możliwości terapeutyczne konopi zostały całkowicie dowiedzione, a możliwości konopi jako surowca przemysłowego są znane od wieków. Ta ustawa stanowi odpowiedź na te potrzeby i stwarza możliwości – powiedział argentyński minister produktywnego rozwoju Matías Kulfas

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły