News

Ponad 2/3 Amerykanów opowiada się za legalizacją marihuany

Marihuana

Najnowsze dane zgromadzone przez instytut badania opinii społecznej Gallup wskazują, że prawie 70% Amerykanów popiera legalną marihuanę. To kolejny już sondaż, który jasno wskazuje, iż zdecydowana część społeczeństwa amerykańskiego popiera legalne konopie.

68% – na takie poparcie społeczeństwa według najnowszego sondażu Instytutu Gallupa może liczyć marihuana rekreacyjna w USA. Jest to ten sam wynik, który firma podała w swoim ostatnim sondażu w listopadzie 2020 roku, kiedy to marihuana cieszyła się rekordowym poparciem.

Podobnie jak w 2020 roku, zdecydowana większość dorosłych mieszkańców USA we wszystkich głównych podgrupach według płci, wieku, dochodów i wykształcenia popiera legalizację marihuany. Znaczne różnice widać jednak w zależności od partii politycznej i wyznania – możemy przeczytać w raporcie pracowni Gallup.

Demokraci w 83% poparli federalną legalizację zioła, podczas gdy „tylko50% republikanów było ZA. Również osoby o poglądach określanych jako niezależnew zdecydowanej większości opowiedziały się za liberalną polityką ws. marihuany (71%).

Bez niespodzianki, marihuana największym poparciem cieszy się wśród młodych (18-34) – osiągając w tym przedziale wiekowym poparcie 77% ankietowanych.

Najmniejszym poparciem z kolei marihuana cieszy się wśród osób określających się jako konserwatywne – tam zaledwie 49% osób jest ZA konopiami indyjskimi.

Jak zaznaczają autorzy, margines błędu statystycznego dla tego badania wynosi +/- 4%.

Sondaż Instytutu Gallupa to już drugie badanie opinii w tym roku, które potwierdza duże poparcie dla legalnej marihuany w USA. Wcześniej poparcie dla konopi indyjskich w USA zmierzył Uniwersytet Quinnipiac, według którego badań 70% respondentów opowiedziało się za legalną marihuaną.

Takie sondaże to wyraźny sygnał dla rządzących w USA, iż nieubłaganie nadchodzi czas federalnej legalizacji marihuany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły