News

Wolne Konopie wznowią akcję zbierania podpisów latem. Cel to depenalizacja marihuany

Stowarzyszenie Wolne Konopie

Po przerwie spowodowanej pandemią, stowarzyszenie Wolne Konopie poinformowało za pośrednictwem profilu na Facebooku, że akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem depenalizującym marihuanę zostanie wznowiona latem bieżącego roku.

Przypomnijmy, stowarzyszenie Wolne Konopie walczyło w ubiegłym, 2020 roku o zebranie 100 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który umożliwiłby dostanie się do sejmu projektu zakładającego depenalizację marihuany.

Niestety dla organizatorów akcji przeszkodą nie do przejścia okazała się pandemią COVID-19, która uniemożliwiła zbiórkę podpisów pod tą propozycją.

Teraz w obliczu stałego spadku zachorowań, Wolne Konopie ogłosiły reaktywację zbiórki podpisów, która ma wystartować na początku lata.

Założenia ubiegłorocznego projektu pozostały niezmienne. Obywatelski projekt zakłada możliwość posiadania do 30 gramów marihuany na własny użytek oraz możliwość uprawy w gospodarstwie domowym do czterech krzaków konopi indyjskich przeznaczonych do użytku własnego.

Jak czytamy na Facebook’u stowarzyszenia, do tej pory już 3 tysiące chętnych zgłosiło swoją gotowość do zbierania podpisów, a dodatkowo na potrzeby akcji, do dyspozycji jest 400 lokali.

To z pewnością nie koniec, bo stowarzyszenie, wciąż szuka chętnych do zbierania podpisów. Poszukiwani są zarówno indywidualni aktywiści, jak i sklepy, w których będzie można prowadzić zbiórkę podpisów. 

Więcej informacji, jak dołączyć do akcji znajdziecie poniżej. Zapraszamy Was również do śledzenia profilu Wolne Konopie na Facebook’u, gdzie na bieżąco organizatorzy informują o przebiegu tej konopnej inicjatywy.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły