News

Przerzucali marihuanę wartą 10 milionów w ogórkach

marihuana

Policjanci z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami ze Szczecina na jednej z wytypowanych posesji zatrzymali dwójkę mężczyzn z Poznania, którzy dokonywali przeładunku ogórków. Pod wieloma warstwami warzyw policjanci odkryli, aż 250 kilogramów marihuany! Zatrzymanym grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu dwójka mężczyzn z Poznania w wieku 31 i 34 lat została zatrzymana w Mosinie pod Poznaniem, na gorącym uczynku podczas przeładunku worków z ogórkami  do samochodu towarowego.

Policjanci po dokładnym przeszukaniu towaru, pod warstwą warzyw ujawnili ćwierć miliona kilogramów marihuany w sprasowanych foliowych workach. Wartość konopi indyjskich policjanci oszacowali na 10 milionów złotych.

W workach typu Big Bag znajdowały się świeże ogórki. Pod kilkuset kilogramową warstwą warzyw ukryte były sprasowane pakiety marihuany. Funkcjonariusze zespołu realizacyjnego po przejrzeniu całego ładunku ogórków znaleźli kilkaset sprasowanych, foliowych paczek. Wewnątrz znajdowała się wysokiej jakości marihuana o łącznej wadze ponad 250 kg. Policjanci zajmujący się tą sprawą oszacowali, że rynkowa wartość narkotyków w tej postaci wynosi ponad 10 milionów złotych – czytamy w komunikacie prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

Jak donosi Gazeta Wyborcza, zatrzymani mężczyźni związani byli ze środowiskiem kibicowskim Lecha Poznań, a w przeszłości „przewijali się w różnych sprawach kryminalnych”.

Zatrzymanym Poznaniakom za posiadanie dużej ilości narkotyków i udział w ich obrocie grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły