News

Lublin: Wkrótce otwarcie pierwszej poradni medycznej marihuany

logo TerapieCannabium

Jeszcze w lutym ma zostać otwarta pierwsza w województwie lubelskim poradnia leczenia marihuaną medyczną. Poradnia Terapie Cannabium znajdować się będzie w Lublinie, a dostęp do niej będą mieli m.in. pacjenci z padaczką lekooporną, czy stwardnieniem rozsianym.

Poradnia będzie działać na zasadach komercyjnych w Centrum Medycznym „Przyjaźni” w Lublinie. Niedawno wystartowała telefoniczna rejestracja pierwszych pacjentów, a oficjalne otwarcie centrum leczenia konopiami w Lublinie ma nastąpić w ciągu najbliższych dni.

Pierwsza wizyta w lubelskiej poradni ma kosztować 250 złotych, a każda kolejna 180 złotych. Z kolei porada konsultanta konopnego ma wynieść 99 złotych.

Poradnia współpracować ma ze specjalistami z dziedziny neurologii, onkologii, anestezjologii, a w przyszłości do dyspozycji pacjentów ma być również dostępny lekarz psychiatra.

Wszyscy pracownicy poradni klinki mają posiadać odpowiednią wiedzę na temat użycia marihuany w medycynie.

Pod swoją opieką miałem już wcześniej pacjentów stosujących terapie na bazie marihuany medycznej, dlatego uznaliśmy, że warto by coś więcej zrobić. Chodzi o to, żeby pomóc pacjentom w ich dolegliwościach: w uśmierzeniu bólu i poprawie komfortu życia. Chcemy zapewnić zainteresowanym osobom profesjonalną opiekę medyczną w ramach terapii konopnych, ponieważ takich miejsc jest mało. A u nas będą przyjmować lekarze specjalizujący się i szkolący w tym temacie – mówił lekarz medycyny Wiktor Wezgraj, który będzie leczył w poradni Terapie Cannabium

Poradnia medycznej marihuany w Lublinie to nie pierwsza taka placówka w Polsce, wcześniej działanie zaczęła m.in. klinka w Łodzi.

Źródło: kurierlubelski.pl

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły