News

Rząd Tajlandii rozda milion sadzonek konopi indyjskich za darmo

marihuana

Tajski minister zdrowia Anutin Charnviraku poinformował za pomocą mediów społecznościowych, że rząd rozda milion sadzonek marihuany za darmo – wszystko ze względu na wchodzący wkrótce w życie przepis o domowej uprawie medycznych konopi.

Już 9 czerwca mieszkańcy Tajlandii będą mogli legalnie uprawiać konopi indyjskie w gospodarstwach domowych. Z tej okazji minister zdrowia Anutin Charnviraku poinformował, że władze rozdadzą milion sadzonek dla osób, które będą chciały uprawiać konopie.

Nowe prawo konopne w Tajlandii umożliwi domową uprawę konopi indyjskich do użytku medycznego. Do uprawy nie będzie potrzebna żadna państwowa licencja, zaś recepta.

Każdy mieszkaniec Tajlandii, który będzie miał tylko receptę i poinformuje lokalne władze o swoich konopiach – będzie mógł uprawiać dowolną ilość marihuany, pod warunkiem, że ta będzie przeznaczona na własny użytek i do użytku medycznego.

Przypomnijmy, że Tajlandia jako pierwsze państwo w regionie na początku bieżącego roku, zdekryminalizowała posiadanie marihuany rekreacyjnej.

Celem obecnego prawa jest nie tylko umożliwienie pacjentom łatwego dostępu do leku, ale także zdefiniowanie marihuany jako rośliny domowej.

Długofalowo władze Tajlandii widzą konopie również jako wiodący produkt ekspertowy, który przyczyni się do pobudzenia tamtejszej gospodarki.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły