News

Wielka Brytania: Coraz więcej głosów za zmianą prawa w kwestii marihuany

marihuana w UK

Anglia wzorem Kanady czy USA, już wkrótce może podążyć szlakiem legalizacji konopi indyjskich, ponieważ, coraz więcej pojawia się głosów za legalnością marihuany. Liberalni Demokraci zapowiedzieli właśnie, że jeśli wygrają wybory to dołożą wszelkich starań, by zalegalizować marihuanę. O konieczności rozmowy nad legalnością „ganji mówił również burmistrz Londynu.

Partia Liberalnych Demokratów w Anglii mówi, że czas na zatrzymanie prohibicjonistycznego podejście do używania narkotyków”, tłumacząc, że legalizacja mogłaby przynieść państwu zyski rzędu 1,5 miliarda funtów rocznie.

Kryminalizujemy zdecydowanie zbyt wielu młodych ludzi, co staje dla nich furtką do innych przestępstw. Zamiast tego możemy uregulować rynek konopi indyjskich, możemy z tego zwiększyć dochody z podatków i możemy ustanowić przepisy dotyczące bezpieczeństwa i mocy konopi dostępnych na rynku. Następnie możemy stworzyć znacznie bezpieczniejsze środowisko. Jest to coś, co na co są już dowody. Miało to już miejsce w innych krajach legalizujących marihuanę, w których zaobserwowano spadek wskaźnika przestępczości i rzeczywiście te kraje były w stanie poprawić ochronę zdrowia ludzi.- powiedziała Jo Swinson deputowana LD

Swinson zapowiedziała również, że gdyby LD doszło do władzy, to rząd przeznaczyłby więcej pieniędzy na walkę z uzależnieniami.

Sam fakt, że jest nielegalna, nie powstrzymuje ludzi przed tym. Ankiety są bardzo jasne, że jest to bardzo, bardzo często stosowana używka, a kryminalizacja ludzi za coś, czego wielu ludzi w społeczeństwie nie uważa za coś strasznego, wydaje się nie mieć sensu – dodała Swinson

Do debaty publicznej na temat konopi indyjskich zachęca burmistrz Londynu Sadiqu Khan, który dostrzegł w legalizacji marihuany szansę na spadek brutalnej przestępczości.

Nadszedł czas, aby brytyjskie społeczeństwo przeprowadziło opartą na dowodach rozmowę na temat konopi indyjskich – na temat prawa, tego, jakie przynosi efekty oraz jakie wsparcie mają osoby zmagające się z uzależnieniem. – powiedział burmistrz

Burmistrz Khan dodał, że na zmianie prawa skorzystaliby wszyscy mieszkańcy Londynu.

Przypomnijmy, że niedawno Brytyjska Komisja Zdrowia wydała raport, w którym zaleciła władzy dekryminalizacje narkotyków  na własny użytek np. wzorem Portugalii.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły