News

Massachusetts (USA): 400 milionów dolarów przychodu w pierwszym roku po legalizacji marihuany

Eventy konopne

Rok po legalizacji marihuany w Massachusetts Departament Przychodów Stanu i jego specjalna komisja ds. Konopi Indyjskich poinformowała w raporcie, że przychód stanu wyniósł 400 milionów dolarów z handlu konopiami indyjskimi.

Jest to pierwsza faza kontrolna po wprowadzeniu do legalnego obrotu marihuany w stanie. W raporcie komisja dodatkowo ujawniła, że w wyniku legalizacji, zatrudnienie w nowo powstałej branży znalazło 6 700 osób.

Poinformowano również, że na terenie stanu działają obecnie 33 poradnie ze specjalnym zezwoleniem na handel marihuaną.

Zapotrzebowanie na legalną marihuanę w Massachusetts było tak duże, że w ciągu pierwszych kilku dni po legalizacji dwie działające wówczas poradnie w Leicester i Northampton wygenerowały dochód rzędu kilku milionów.

W raporcie można przeczytać, że legalizacja wygenerowała dochód dla kasy stanu, który kolejno wyniósł: 19 milionów dolarów pochodzących z podatku od sprzedaży, 32,8 milionów dolarów z podatku akcyzowego oraz 9,1 milionów dolarów z podatku stanowego.

Komisja Konopi Indyjskich określiła w oświadczeniu również kilka planów na przyszłe lata dotyczących rynku marihuany.

Priorytetem Komisji na przyszły rok jest zwiększenie liczby licencjonowanych punktów z marihuaną w odpowiednich lokalizacjach geograficznych.

Nie spodziewam się, że na każdym rogu będzie sklep detaliczny, ale mamy o wiele więcej do zrobienia w tej kwestii – powiedział przewodniczący Komisji Kontroli Konopi indyjskich Steven Hoffman

Przewodniczący dodał, że bardziej jest zaniepokojony liczbami na przyszłe lata, aniżeli danymi z pierwszego roku po legalizacji marihuany, o które był raczej spokojny.

Hoffman zaznaczył, jednak że jest dumny i zadowolony z dotychczasowych rezultatów w kwestii legalizacji podkreślając jednocześnie, że to dopiero wczesny etap rozwoju rynku, a przed jego komisją stoi jeszcze wiele wyzwań.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły