News

Szczyt nt. konopi indyjskich w Wirginii ma pomóc stanowi w legalizacji marihuany

Wirginia

Demokraci w Wirginii kontrolują obecnie dwie izby ustawodawcze. Już zapowiedzieli, że na pierwszej sesji legislacyjnej w styczniu przedstawią projekty dotyczącej legalizacji marihuany rekreacyjnej w stanie. Przed tym, jednak prokurator generalny Mark Herring zaprasza ustawodawców na szczyt dotyczący konopi indyjskich.

Mark Herring to jeden z liderów ruchu legalizacyjnego marihuany w Wirginii. Zachęca on gorąco wszystkich ustawodawców z Wirginii do wzięcia udziału w szczycie. Herring uważa, że obecność na wydarzeniu polityków, którzy niedługo zajmą się ustawą legalizującą marihuanę, zwiększy ich wiedzę na ten temat i znacznie ułatwi im prace nad aktem prawnym.

Szczyt obędzie się 11 grudnia, a sam Herring będzie jego gospodarzem. Podczas jego trwania obyć się mają liczne panele dyskusyjne oraz prezentacje, a chęć uczestnictwa w nim zgłosiło wielu badaczy konopi. Na szczycie obecni mają być również eksperci ze stanów, w których marihuana jest już legalna.

Herring pragnie, aby ustawa, która zostanie napisana w Wirginii oparta była na rzetelnej wiedzy i doświadczeniu ekspertów.

Polityk jest zwolennikiem pełnej legalizacji marihuany dla osób dorosłych.

Grudniowy szczyt ma skupić się głównie na kształtowaniu prawa w kwestii marihuany, aniżeli na właściwościach rośliny.

Apel prokuratora to dobra okazja dla demokratów, którzy w 2020 roku będą chcieli zalegalizować marihuanę, by poznać różne strategie na zmianę prawa w zakresie konopi indyjskich.

Ustawy w tej kwestii muszą być dobrze skonstruowane, by uzyskać poparcie gubernatora Ralpha Northama, który na razie jest jedynie za dekryminalizacją marihuany.

Przełom w Wirginii w kwestii legalizacji jest możliwy, ponieważ niedawno pełną władzę w obu izbach stanowego parlamentu przejęli demokraci. Dotychczasowo w komisjach większość mieli republikanie, którzy odrzucali wszelkie ustawy dot. legalizacji już na pierwszych etapach procedowania.

W Wirginii do niedawna działało, nawet ograniczone prawo w zakresie dostępu do marihuany medycznej, co zmieniło się w lipcu tego roku między innymi z inicjatywy Marka Herring.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły