News

Plantacja marihuany pod Nysą zlikwidowana

plantacja marihuany

Nyscy funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie gminy Skoroszyce. Kryminalni zabezpieczyli 280 krzewów marihuany, a także ponad 50 kilogramów nielegalnego suszu. Na gorącym uczynku przyłapano dwóch mężczyzn, którzy trafili do aresztu.

Do zdarzenia doszło 6 lipca na terenie gminy Skoroszyce. Policjanci z Nysy po uzyskaniu informacji na temat nielegalnej uprawy marihuany udali się pod wskazany adres, gdzie ujawnili plantację konopi oraz sprzęt służący do ich uprawy.

Policjanci w specjalnych pomieszczeniach przeznaczonych do uprawy konopi zabezpieczyli 280 nielegalnych krzewów oraz ponad 50 kilogramów suszu roślinnego. W trakcie interwencji mundurowi zatrzymali również dwójkę mężczyzn w wieku 27 i 31 lat, którzy przyznali się, że są właścicielami nielegalnej uprawy.

Zatrzymani na miejscu 31 i 27-latek potwierdzili, że krzaki wraz z marihuaną należą do nich, a niezbędną do uprawy energię elektryczną pobierali omijając licznik. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanym zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz oszustwa za nielegalny pobór energii elektrycznej – przekazała asp. Magdalena Skrętkowicz, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Nysie.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzn trzymiesięczny areszt. Zatrzymanym za posiadanie i uprawę środków odurzających, a także nielegalny pobór energii elektrycznej grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz
  1. tolep 1 rok ago
    Odpowiedz

    Gdy łamiesz prawo, nie łam innego prawa.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły