Poradniki

White Widow [legendarne odmiany]

White Widow

W naszym ostatnim artykule z serii legendarne odmiany marihuany, na warsztat bierzemy legendarną już Białą Wdowę (tłum. White Widow). Wywodząca się z Niderlandów odmiana White Widow, nieprzerwanie od drugiej połowy lat 90′ uchodzi za jedną z najlepszych i najbardziej wysublimowanych odmian konopi indyjskich na świecie. Dlaczego tak jest? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Artykuł ten należy do serii artykułów legendarne odmiany, który pośwęcony jest najpopularniejszym odmianom marihuany na świecie. Dostęp do pozostałych artykułów wchodzących w jej skład znajdziecie poniżej:

Historia powstania

Tradycyjnie już, linii historycznych powstania White Widow, podobnie jak w przypadku wielu innych odmian marihuany, jest od groma. Za najbardziej prawdopodobną uznaje się, jednak tę, w której autorem tego klasyka jest groower Scott Blakey aka Shantibaba (współzałożyciel Green House Seeds). Shantibaba, który wspólnie z Arjanem Roskamem był właścicielem holenderskiego giganta Green House Seeds, zaczął w 1995 roku sprzedawać legendarną hybrydę pod nazwą White Widow.

Spór między dwoma właścicielami GHS sprawił jednak, że w 1998 roku Shantibaba sprzedał swoje udziały w Green House Seeds i założył własny bank nasion, Mr. Nice Seedbank, w którym zaczął sprzedawać odmianę Black Widow. Tym sposobem White Widow zostało z Green House Seeds, zbierając po drodze wiele nagród i zdobywając uznanie na całym świecie.

Shantibaba
Scott Blakey aka Shantibaba

Co ciekawe, Shantibaba twierdzi, że inspiracją dla stworzenia odmiany White Widow była jego wycieczka do Indii, gdzie pobrał próbki nasion konopi od tamtejszych rolników z gór Kerali. Po powrocie do Holandii, Shantibaba zdecydował się skrzyżować przywiezioną indicę z brazylijską sativą, tym samym dając początek zupełnie nowej, legendarnej odmianie konopi indyjskich.

Dużo, dużo żywicy

Klasyczna odmiana White Widow, jak zostało już to wspomniane, to odmiana hybrydowa składająca się w 60% z indyjskiej indici oraz w 40% z brazylijskiej sativy. Cechą charakterystyczną Białej Wdowy jest to, że posiada ona w sobie ogromne ilości żywicy (trichomów), przez co znajduje uznanie u hodowców, którzy docelowo chcą uzyskać haszysz. Swoją nazwę White Widow zawdzięcza biało-szarym włoskom, które pokrywają wszystkie kwiaty rośliny.

White Widow

I choć White Widow uchodzi za bardzo delikatną w smaku, posiada także dużą moc, ponieważ zawiera w sobie średnio około 20% THC.

White Widow doskonale nadaje się do uprawy outdoorowej, osiągając nawet do 2 metrów wysokości. Topy tego gatunku są masywne oraz stożkowate. Według groowerów klasyczny White Widow do zakwitnięcia potrzebuje około 9 tygodni, oczywiście przy zapewnieniu odpowiedniej ilości światła dla rośliny. Odmiana ta uważana jest również jako niezwykle łatwą w uprawie.

Klasyk

White Widow już od dawna wśród kolekcjonerów uchodzi za absolutny klasyk. Duma Niderlandów to przykład idealnego miksu sativy i indici, który mimo delikatnego smaku daje niezłego kopa. Dostrzeżona na międzynarodowej arenie, Biała Wdowa zyskała uznanie, zdobywając m.in. najbardziej prestiżową nagrodę w świecie konopnym, czyli Cannabis Cup (1995 r.). Do dziś ta popularna odmiana marihuany, jest jedną z niewielu, którą znajdziemy w absolutnie każdym coffe shopie na świecie. Naszym zdaniem słusznie!

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły