News

Badanie: Konopie mogą skutecznie obniżać ciśnienie krwi u seniorów

medyczne konopie

Nowe badanie opublikowane w European Journal of Internal Medicine pokazuje, że konopie mogą być skuteczne w obniżaniu ciśnienia krwi u osób powyżej 60 roku życia.

Badanie wpływu marihuany na ciśnienie krwi i tętno u osób powyżej 60 lat, którzy mają nadciśnienie, przeprowadzone zostało przez naukowców z Uniwersytetu Ben-Guriona na Negewie (BGU) przy współpracy Centrum Medycznego Uniwersytetu Soroka.

W badaniu wzięło udział 26 osób po 60 roku życia, które cierpią na nadciśnienie tętnicze. Parametry pacjentów przez 24 godziny były monitorowe przez naukowców za pomocą ambulatoryjnego monitorowania ciśnienia krwi, a także elektrokardiogramu (EKG) i badań krwi.

Badanym przez 3 miesiące podawano konopie w formie ekstraktów olejowych, a także suszu do waporyzacji, a wyniki porównano do stanu przed stosowaniem medycznych konopi.

Badane osoby po zastosowaniu medycznej marihuany wykazywały wyraźnie niższe ciśnienie krwi. Warte odnotowania, że pozostałe parametry, takie jak tętno nie uległy większym zmianom.

Badacze zaobserwowali, że do największego spadku ciśnienia krwi dochodzi po 3 godzinach od ostatniego zastosowania medycznych konopi.

Co ciekawe, naukowcy z BGU w swojej pracy wysnuli tezę, że spadek ciśnienie krwi u osób starszych mógł być spowodowany również właściwościami przeciwbólowymi konopi.

Dostęp do badań znajdziecie, klikając w odnośnik.

Źródło: Healtheuropa.eu

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły