Poradniki

Amnesia Haze [legendarne odmiany]

Amnesia Haze

Rozpoczynamy nową serię artykułów, w których pod lupę bierzemy najpopularniejsze i najbardziej utytułowane odmiany marihuany na świecie. W niniejszym tekście przyjrzeliśmy się dokładniej legendarnej odmianie Amnesia Haze, która nazywana jest również królową niderlandzkich coffe shopów. To właśnie popularna Amnesia szturmem podbiła serca wielu użytkowników konopi indyjskich na całym świecie, szybko zyskując miano kultowej.

Artykuł ten należy do serii artykułów legendarne odmiany, który pośwęcony jest najpopularniejszym odmianom marihuany na świecie. Dostęp do pozostałych artykułów wchodzących w jej skład znajdziecie poniżej:

Kontrowersyjna historia

Historia Amnesia Haze jest zarówno intrygująca, jak i skomplikowana. Warto zacząć od tego, że w latach 70′ XX wieku w Ameryce pojawiła się odmiana Haze będąca krzyżówką pochodzących z Tajlandii, Hawajów, Jamajki oraz Kambodży genów sativa, oraz genów indica z Afganistanu. Ta hybryda z dominacją genów sativa zyskała uznanie wśród growerów za swój energetyczny haj.

Odmiana Haze wkrótce trafiła do Europy, gdzie zaczęto tworzyć jeszcze to nowsze hybrydy. I tu pojawiają się różne wersje historii dotyczące genezy odmiany Amnesia Haze, żadna z nich niepotwierdzona w 100%. Jedna z nich mówi, że Amnesia Haze była dziełem legendarnego growera pochodzenia amerykańskiego, Somy, który podjął współpracę z firmą Hy-Pro, z którą w 2003 roku miał wypuścić na rynek kultową Amensie. Inna teoria na temat historii Amnesii mówi jednak, że za powstaniem tej odmiany stoi inny amerykański grower David Paul Watson.

Jednak jeżeli zagłębimy się w temat odmian bardziej, to znajdziemy informację, że firma Hy-Pro faktycznie stoi za stworzeniem odmiany Amnesia, lecz nie Amnesia Haze. Podczas gdy dwie te odmiany zbliżone są do siebie, to jednak w rzeczywistości istnieją też różnice między nimi.

Z tego też powodu, coraz więcej growerów skłania się ku stwierdzenie, że to właśnie Watson uchodził za twórcę tej odmiany. Mimo wielu nieścisłości historycznych faktem jest, że to właśnie jednak wyżej wspomniany Soma i jego firma, rozsławiła odmianę Amnesia Haze, dzięki zwycięstwom w wielu prestiżowych konkursach konopnych. Gdzieniegdzie krąży legenda, że to Soma miał dodać w 2003 roku jamajski Haze do wcześniej opracowanej wraz z Hy-Pro odmiany Amensia, w wyniku czego narodziła się legendarna odmiana, która zaczęła wygrywać worek nagród.

SOMA
Grower Soma

Legendarna moc i smak

Amnesia Haze to odmiana hybrydowa konopi, w której jednak wyraźna jest dominacja genów sativa, średnio 70% genów to sativa, a 30% indica, przez co w większości działa stymulująco. Z drugiej jednak strony Amnesia Haze to bardzo mocna odmiana konopi, dlatego że zawiera w sobie średnio od 20 do 25% THC.

Z tego też względu odmiana ta jest lekko euforyczna i wyostrzająca zmysły. Sam haj po spożyciu Amnesii Haze może utrzymywać się nawet przez kilka godzin. Choć Amnesia niewątpliwie może zachęcać do kreatywności, to należy pamiętać, że przez swoją siłę, mogą pojawiać się również nieprzyjemności z tym związane, jak np. natrętna gonitwa myśli.

Amnesia Haze

Amnesia ma szeroki wachlarz smaków, gdzie na pierwszym miejscu przebija się aromat świeżych cytrusów i kwaskowatości z małym dodatkiem pikanterii. Amnesia dobrze sprawdza się przy wypiekach, jednak taki sposób konsumpcji polecany jest jedynie bardzo doświadczonym koneserom konopi.

Lubiana i chętnie nagradzana

Amnesia Haze to prawdopodobnie jedna z najczęściej nagradzanych odmian marihuany w historii. Już w swoim debiucie w 2004 roku zdobyła prestiżową nagrodę, w konkursie High Times Cannabis Cup. Wielokrotnie zdobywała najważniejsze wyróżnienia podczas takich zawodów jak: Emerald Cup czy Spannabis. W 2012 roku nagrodzona High Times Sativa Cup. Krytycy docenili w Amnesi Haze to, że doskonale łączy mocną fazę z wyjątkowym przypływem energii.

Amnesia Haze znalazła się również na liście najlepszych odmian marihuany w historii sporządzonej przez redakcję magazynu HighTimes.

To odmiana kultowa, Maradonna wśród różnych rodzajów marihuany. Wirtuoz, a jednocześnie klasyk. Wcale nie dziwi, więc fakt, że Amnesia Haze, wciąż cieszy się ogromną popularnością.

*Przypominamy że w myśl polskiego prawa posiadanie, konsumpcja oraz uprawa marihuany jest niezgodna z prawem, a ustawodawca przewidział rozmaite sankcje za złamanie tych przepisów, włącznie z karą pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły