News

Michigan: Prawie miliard dolarów ze sprzedaży marihuany w 2020 roku

jakość marihuany

Według danych zgromadzonych przez Marijuana Regulatory Agency (MRA), łączna sprzedaż marihuany w Michigan w 2020 roku wyniosła, aż 984,7 mln dolarów. Organy kontrolne pod uwagę wzięły zarówno sprzedaż marihuany rekreacyjnej, jak i medycznej.

I tak sprzedaż marihuany rekreacyjnej w Michigan wyniosła 510,6 milionów dolarów, podczas gdy sprzedaż konopi medycznej osiągnęła wartość 474 milionów dolarów.

Najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży marihuany w Michigan, był lipiec. Wówczas sprzedano marihuanę rekreacyjną o wartości 109 milionów dolarów, podczas gdy sprzedaż marihuany medycznej przekroczyła 52 miliony dolarów.

Michigan poza wysoką sprzedażą marihuany w 2020 roku może poszczycić się również wysokim wzrostem zatrudnienia w branży konopnej. Tylko w 2020 roku nowe miejsca pracy na tym rynku znalazło 9000 osób.

Warty podkreślenia jest również fakt, że rynek konopi w Michigan w 2020 roku sprzedał bardzo dużo medycznej marihuany. Dla porównania konkurencyjny rynek marihuany w stanie Illinois osiągnął, aż o 25% niższe wyniki sprzedaży medycznych konopi w 2020, pomimo że ogólnie jest rynkiem minimalnie większym.

Stan Michigan zdaje się również utrzymywać dobrą passę w 2021 roku, ponieważ, według danych zgromadzonych przez MRA, w styczniu, sprzedaż marihuany po raz kolejny przekroczyła próg 100 milionów dolarów.

Źródło: 420Intel

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły