Poradniki

OG Kush [legendarne odmiany]

OG Kush

W drugim naszym artykule poświęconym legendarnym odmianom marihuany przyjrzeliśmy się bliżej absolutnemu klasykowi z USA, czyli OG Kush’owi. Ten szczep marihuany uznanie znalazł wśród wielu koneserów konopi, dzięki niezwykle oryginalnemu aromatowi, a także wyjątkowej mocy, która zaskoczyła niejednego wytrwanego palacza.

Artykuł ten należy do serii artykułów legendarne odmiany, który pośwęcony jest najpopularniejszym odmianom marihuany na świecie. Dostęp do pozostałych artykułów wchodzących w jej skład znajdziecie poniżej:

Historia

Podobnie jak w przypadku innych marihuanowych klasyków, OG Kush również posiada wiele teorii na temat swojego pochodzenia. Najpopularniejsza z nich mówi, że OG Kush to odmiana, która powstała we wczesnych latach 90′ na Florydzie, dzięki skrzyżowaniu Emerald Triangle oraz popularnego w tamtym czasie w Europie Hindu Kush. Jednak takie pochodzenie nie zostało nigdy potwierdzone.

Inna wersja historii, niemal równie popularna, mówi, że OG Kush to krzyżówka odmiany Chemdawg i wcześniej wspomnianego Hindu Kush.

Co jednak łączy te dwie teorie to miejsce pochodzenia odmiany OG Kush, czyli Floryda. Wiele źródeł zgodnych jest również, co do tożsamości twórcy OG Kushu, za którego uważa się breedera Josha D. (prawdziwe imię Josh Del Rosso).

Co ciekawe, owiany tajemnicą do niedawna był również skrót w nazwie odmiany marihuany, czyli OG. Wiele osób uważało, że pochodzi on od Ocean Grown, co miało podkreślać kalifornijskie pochodzenie. Inni zaś uważali, że OG to inaczej Original Gangster, czyli zlepek słów określający pewien wzorzec zachowań, doceniany wówczas mocno w środowisku hip-hopowym.

Josh D vel. Josh Del Rosso
Josh D vel. Josh Del Rosso

Wszystkie te wątpliwości rozwiał po wielu latach sam twórca OG Kushu, czyli Josh D, który w jednej z rozmów podkreślił, że OG oznacza po prostu original, czyli coś oryginalnego, coś, co wybijało się ponad resztę.

Ceniony za aromat i moc

OG Kush to odmiana hybrydowa, w której to częściej przeważa szczep indica (zależnie od fenotypu).

Pierwotny OG Kush posiada lekki, bardzo wilgotny i przyjemny zapach sosnowy z dodatkiem lekko cytrusowym. Potwierdzają to badania terpenów, które wskazują, że w tej odmianie dominują terpeny ​​mircenu i limonenu, a także pinenu. Smak tej odmiany jest bardzo intensywny, a także niezwykle mocny, dotykający głównie głowy. OG Kush pozostawia za sobą długotrwały posmak, co nie każdemu przypadnie do gustu.

OG Kush

OG Kush wykazuje lekkie działanie euforyczne, a także wyostrzające zmysły. Zdecydowanie ta legendarna odmiana polecana jest wytrawnym konsumentom marihuany, ponieważ zawartość THC w OG Kush waha się w przedziale 20-25%. OG Kush według wielu, lepiej sprawdza się przy wykonywaniu czynności takich jak granie na konsoli, aniżeli przy rozmowie.

W większych stężeniach OG Kush może sprzyjać uczuciu paranoi, a także prowadzić do napadów lękowych, jednak rozsądna dawka dopasowana do indywidualnych potrzeb powinna mieć działanie odwrotne. W przeciwieństwie jednak do Amnesii Haze, OG Kush nie powinien dostarczać natrętnych myśli.

Absolutna Legenda

Powiedzieć, że OG Kush jest popularną odmianą marihuany to jakby nic nie powiedzieć. Odmiana OG Kush znalazła się na 1 miejscu prestiżowej listy HighTimes, która klasyfikowała 25 najlepszych odmian w historii!

Wielkość OG Kush zawdzięcza również niesamowitej zdolności do feminizacji, co sprawia, że bardzo łatwo modyfikować jej walory, co z resztą przyczyniło się do wygrania przez nią, wielu prestiżowych nagród np. High Life Cup 2014, High Times Cannabis Cup 2014 czy 2018 Canadian Cannabis Awards, a także wielu, wielu innych.

Nic dziwnego, więc że o OG Kushu rapowali niejednokrotnie legendy amerykańskiej sceny hip-hopowej, takie jak: Wiz Khalifa czy Snoop Dog, którzy dobrze wiedzą, że właśnie ta odmiana marihuany jest największą chlubą amerykańskiej uprawy konopi.

Co ciekawe, wiele odmian szczepu OG Kush nazwane zostało nazwiskami słynnych celebrytów z Hollywood, czy to oznacza, że oni też zakochali się w tej odmianie konopi? Tego na pewno nie wiemy, ale jedno jest pewne, OG Kush to niezaprzeczalnie największy klasyk z USA, przynajmniej jeżeli chodzi odmiany marihuany.

*Przypominamy że w myśl polskiego prawa posiadanie, konsumpcja oraz uprawa marihuany jest niezgodna z prawem, a ustawodawca przewidział rozmaite sankcje za złamanie tych przepisów, włącznie z karą pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły