W naszym ostatnim artykule z serii legendarne odmiany marihuany, na warsztat bierzemy legendarną już „Białą Wdowę” (tłum. White Widow). Wywodząca się z Niderlandów odmiana White Widow, nieprzerwanie od drugiej połowy lat 90′ uchodzi za jedną z najlepszych i najbardziej wysublimowanych odmian konopi indyjskich na świecie. Dlaczego tak jest? Tego dowiecie się z naszego artykułu!
Artykuł ten należy do serii artykułów legendarne odmiany, który pośwęcony jest najpopularniejszym odmianom marihuany na świecie. Dostęp do pozostałych artykułów wchodzących w jej skład znajdziecie poniżej:
Historia powstania
Tradycyjnie już, linii historycznych powstania White Widow, podobnie jak w przypadku wielu innych odmian marihuany, jest od groma. Za najbardziej prawdopodobną uznaje się, jednak tę, w której autorem tego klasyka jest groower Scott Blakey aka Shantibaba (współzałożyciel Green House Seeds). Shantibaba, który wspólnie z Arjanem Roskamem był właścicielem holenderskiego giganta Green House Seeds, zaczął w 1995 roku sprzedawać legendarną hybrydę pod nazwą White Widow.
Spór między dwoma właścicielami GHS sprawił jednak, że w 1998 roku Shantibaba sprzedał swoje udziały w Green House Seeds i założył własny bank nasion, Mr. Nice Seedbank, w którym zaczął sprzedawać odmianę Black Widow. Tym sposobem White Widow zostało z Green House Seeds, zbierając po drodze wiele nagród i zdobywając uznanie na całym świecie.

Co ciekawe, Shantibaba twierdzi, że inspiracją dla stworzenia odmiany White Widow była jego wycieczka do Indii, gdzie pobrał próbki nasion konopi od tamtejszych rolników z gór Kerali. Po powrocie do Holandii, Shantibaba zdecydował się skrzyżować przywiezioną indicę z brazylijską sativą, tym samym dając początek zupełnie nowej, legendarnej odmianie konopi indyjskich.
Dużo, dużo żywicy
Klasyczna odmiana White Widow, jak zostało już to wspomniane, to odmiana hybrydowa składająca się w 60% z indyjskiej indici oraz w 40% z brazylijskiej sativy. Cechą charakterystyczną Białej Wdowy jest to, że posiada ona w sobie ogromne ilości żywicy (trichomów), przez co znajduje uznanie u hodowców, którzy docelowo chcą uzyskać haszysz. Swoją nazwę White Widow zawdzięcza biało-szarym włoskom, które pokrywają wszystkie kwiaty rośliny.
I choć White Widow uchodzi za bardzo delikatną w smaku, posiada także dużą moc, ponieważ zawiera w sobie średnio około 20% THC.
White Widow doskonale nadaje się do uprawy outdoorowej, osiągając nawet do 2 metrów wysokości. Topy tego gatunku są masywne oraz stożkowate. Według groowerów klasyczny White Widow do zakwitnięcia potrzebuje około 9 tygodni, oczywiście przy zapewnieniu odpowiedniej ilości światła dla rośliny. Odmiana ta uważana jest również jako niezwykle łatwą w uprawie.
Klasyk
White Widow już od dawna wśród kolekcjonerów uchodzi za absolutny klasyk. Duma Niderlandów to przykład idealnego miksu sativy i indici, który mimo delikatnego smaku daje niezłego kopa. Dostrzeżona na międzynarodowej arenie, Biała Wdowa zyskała uznanie, zdobywając m.in. najbardziej prestiżową nagrodę w świecie konopnym, czyli Cannabis Cup (1995 r.). Do dziś ta popularna odmiana marihuany, jest jedną z niewielu, którą znajdziemy w absolutnie każdym coffe shopie na świecie. Naszym zdaniem słusznie!