News

USA: Wzrost aktywności seksualnej związany jest z legalizacją marihuany

kobieta paląca

Stanowe uniwersytety w Karolinie Północnej i Connecticut w swoich badaniach doszły do interesującego wniosku. Z ich badań wynika, że w miejscach, gdzie zalegalizowano medyczną marihuanę, wzrósł czynnik aktywności seksualnej.

Jak mówi współautor badań, pracownik uniwersytetu w Connecticut David Simon, nie jest on przekonany czy to dobrze, czy źle, że taki czynnik wzrósł. Jednak zaznacza, że taki wynik  wnikliwych badań, prowadzi do tego, że ten aspekt powinien być rozpatrywany przez polityków czy społeczeństwo jako istotny czynnik przy ewentualnych, przyszłych decyzjach o legalizacji konopi.

Co więcej, wyniki badań przedstawiają, że w miejscach, gdzie zalegalizowano użycie medycznej marihuany, wzrósł wskaźnik urodzeń o 2%. Na dodatek w tych samych stanach zaobserwowano również spadek wskaźnika osób, które używają antykoncepcji.

Badacze sugerują również, że taki stan rzeczy może mieć znaczny wpływ na wzrost wskaźników wykrycia rzeżączki, który zaobserwowano w przeciągu ostatniego roku w niektórych stanach w USA.

Badacze podkreślili, że wzrost wskaźnika urodzeń dzieci może być powiązany z pozytywnym wpływem, jaki konopie wywołują na samopoczucie człowieka.

(Konopie) leczą przewlekły ból, poprawiają zadowolenie z życia i zmniejszają nadużywanie opioidów, co może prowadzić do zwiększenia libido i lepszego życia seksualnego – zauważył Simon

Warto, jednak podkreślić, że badacze nie są jeszcze do końca przekonani co do używania marihuany podczas starania się o dziecko lub samej ciąży. Niektóre badania sugerują, że marihuana może powodować spadek ilości plemników, czemu z kolei przeczą inne badania.

Mimo braku konsensusu naukowego w tej sprawie, chirurg generalny USA dr Jerome Adams, w ubiegłym roku zaapelował do kobiet w ciąży, by podczas rozwoju płodu nie stosowały marihuany.

Jednak takie ostrzeżenia kierowane były do osób, które starają się o dziecko lub do kobiet, które są w ciąży.

Jak mówi David Simon, na rynku konopi dochodzi do powstawania innowacyjnych produktów na bazie rośliny. Zaznacza, że takie innowacje pojawiają się również lubrykantach, które wspomagają aktywność seksualną. To z kolei może zachęcać ludzi do sięgania po konopie, w celu przeżycia nowych wrażeń związanych ze sferą seksualną.

Wraz z liberalizacją przepisów dotyczących marihuany nastąpił wzrost liczby produktów opartych na marihuanie, mających na celu poprawę samopoczucia seksualnego, w tym produktów, które pomagają usunąć lęk lub ból związany z seksem – podsumował Simon

Źródło: hightimes.com

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły