News

USA: Medyczna marihuana w Mississippi w 2020?

Mississippi

Mississippi staje się kolejnym stanem w USA, który w 2020 roku podejmie decyzję dotyczącą legalizacji medycznego zastosowania marihuany. Głosowanie nad tą kwestią  odbędzie się w listopadzie tego roku.

Mieszkańcy stanu Mississippi będą mogli zdecydować podczas listopadowego referendum w sprawie „inicjatywy 65″. Jeżeli większość mieszkańców Mississippi opowie się ZA legalizacją, wtedy to długo wyczekiwany dostęp do marihuany dla pacjentów stanie się legalny.

Możliwość podjęcia decyzji przez obywateli w tej kwestii zawdzięcza się grupie Mississippians for Compassionate Care. To właśnie ona podjęła inicjatywę zmierzającą ku legalizacji medycznej marihuany.

Mississippians for Compassionate Care poinformowało w środę za pośrednictwem swojego profilu na Facebook’u, że sekretarz stanu Mississippi zatwierdził wymagane podpisy do podjęcia głosowania.

We wrześniu grupa złożyła u sekretarza ponad 105 tys. podpisów. Taki wynik zdecydowanie przekroczył wymagane prawnie minimum, które wynosiło 86 165 podpisów.

Przekroczyliśmy ten wymóg, a w każdym z okręgów zebraliśmy przytłaczająca ilość podpisów, dających łącznie ponad 105 000 uwierzytelnionych podpisów wyborców z Mississippi – piszę na swoim profilu Facebook’owym grupa Mississippians for Compassionate Care

Jak zaznacza HighTimes, gdyby głosowanie w Mississippi przebiegło pomyślnie, to wtedy stan Mississippi stałby się 30, w którym medyczna marihuana jest legalna.

Co ciekawe, nie tylko Mississpi zagłosuje w sprawie medycznej marihuany w tym roku. Również w listopadzie, mieszkańcy Południowej Dakoty mają zdecydować, czy konopie do celów medycznych będą legalne.

Jeżeli medyczne konopie w Mississippi staną się legalne, wtedy pacjenci otrzymywać będą recepty na leki na bazie konopi. Ponadto mają wtedy otrzymać również kartę identyfikacyjną z Departamentu Zdrowia Mississipi.

O wynik głosowania spokojna jest rzeczniczka Mississippians for Compassionate Care, Jamie Grantham, która powiedziała, że aż 77% osób pochodzących z różnych grup podczas badań ankietowych opowiedziało się ZA legalizacją.

Dodała jednak, że istnieje również grupa sprzeciwu, wobec głosowania w postaci środowiska gubernatora republikanów, Phila Bryanta. Bryant zadeklarował już wcześniej, że nie poprze żadnych praw legislacyjnych  w sprawie medycznych konopi oraz powie NIE w listopadowym głosowaniu w sprawie inicjatywy 65.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły