News

Marsz Wyzwolenia Konopi już 3 czerwca

Marsz Wyzwolenia Konopi 2023

Już 3 czerwca spod Placu Bankowego w Warszawie wyruszy Marsz Wyzwolenia Konopi. Sympatycy zielonego świata z Polski spotkają się już po raz kolejny, aby manifestować swoje poparcie dla „wolnej” marihuany i kultury konopnej.

3 czerwca dokładnie o godzinie 12:00 rozpocznie się 20. edycja Marszu Wyzwolenia Konopi. Pochód zwolenników „racjonalnego podejścia do konopi i jej użytkowników” wystartuje spod Placu Bankowego w Warszawie.

Jak co roku na uczestników polskiego święta konopnego czeka garść niezapomnianych wrażeń. W programie znajdują się liczne koncerty artystów (m.in. Hemp Gru, Włodi, Zibex) happeningi oraz przemowy aktywistów, pacjentów, rolników czy też osób związanych z zieloną branżą.

Pokojowa atmosfera, dźwięki relaksującej muzyki i dużo koloru zielonego to synonim każdej z dotychczasowych edycji ogólnopolskiego Marszu Wyzwolenia Konopi.

Jak przekazują organizatory marszu, czyli Stowarzyszenie Wolne Konopie, celem manifestacji jest rozpoczęcie ogólnopolskiej debaty nad znormalizowaniem przepisów dotyczących marihuany i jej użytkowników.

Wolne Konopie opowiadają się przeciw restrykcyjnej polityce karania więzieniem za niewielkie ilości marihuany.

Walczymy o to, aby przestać aresztować odpowiedzialnych palaczy marihuany i popieramy zniesienie wszelkich kar za posiadanie marihuany na własny użytek, uprawę na własny użytek oraz rozdawanie non-profit małych ilości marihuany wśród dorosłych – postulują organizatorzy 20. edycji Marszu Wyzwolenia Konopi.

Warto podkreślić, że samo wydarzenie jest swego rodzaju polskim świętem zwolenników zielonego świata. W marszu często biorą udział ludzie z przeróżnych środowisk i opcji, których w tym dniu łączy miłość do wolności i konopi.

Poniżej zamieszczamy program 20. edycji MWK.

12:00 – Start Eventu, DJ Mrówa, Warsztaty robienia papieru konopnego, stoiska
14:00 – Zbiórka przedmarszowa
14:15 – Robienie zdjęcia liścia ganji z drona
16:00 – Start koncertów: Włodi, Krulig, Zibex, Esceh, Adi Nowak, ZetHa, Arab
17:45 – Start Marszu
19:00 – After party w klubie Remont
21:00 – Koncerty Hemp Gru, Junior Stress, Metrowy, Jah Love Crew.

Plakat Marszu Wyzwolenia Konopi 2023

Po więcej informacji odsyłamy was na Facebook’ową kartę wydarzenia, którą znajdziecie w tym odnośniku.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły