News

Tajlandia otworzyła pilotażową klinikę z medyczną marihuaną

medyczna marihuana

Ministerstwo Zdrowia Tajlandii w poniedziałek 6 stycznia otworzyło pierwszą klinikę, w której pacjenci oprócz tradycyjnych metod leczniczych wspomagani będą w terapii medycznymi konopiami. Przy okazji otwarcia, w klinice rozdano pacjentom za darmo około 400 olejków CBD.

Tajlandzkie Ministerstwo Zdrowia w ramach programu opieki zdrowotnej otworzyło pierwszą, pilotażową klinikę leczącą konopiami. Nowo otwarta klinka znajduję się Nonthaburi w Bangkoku.

Podczas uroczystego otwarcia, personel medyczny rozdał pacjentom stojącym w długiej kolejce, około 400 butelek z olejem konopnym. Olej rozdawany był bezpłatnie w małych buteleczkach o pojemności od 5 do 10 ml. Ponadto z 400 leczniczych  olejków, dostępne były do wyboru, aż 4 ich rodzaje.

Olejki skierowane były do osób, które cierpią na takie dolegliwości, jak: przewlekłe bóle, nudności, migreny czy bezsenność.

Wiele z osób, które otrzymały bezpłatną buteleczkę, były w trakcie stosowania chemioterapii.

W otwarciu klinki uczestniczył również minister zdrowia Tajlandii Anutin Charnvirakul, który zaznaczył, iż nowa klinka ma zapewnić lepsze dostawy medycznej marihuany dla pacjentów w stolicy i miejscowości wokół niej.

Ta klinika ma na celu zwiększenie dostępności marihuany medycznej dla pacjentów w Bangkoku i na jego obrzeżach – powiedział Anutin Charnvirakul

Minister Zdrowia dodał jednak, że pacjenci będą musieli przedstawić swoją historię leczenia, po ty, aby uniknąć sytuacji, w której o medyczne konopie ubiega się osoba niebędąca pacjentem w potrzebie.

Zdecydowanie zaleca się, aby pacjenci osobiście wzięli swoje leki i okazali dowód tożsamości, ponieważ lekarze zastrzegają sobie prawo do odmowy przepisania medycznych konopi osobom niebędącym pacjentami, aby zapobiec problemom związanym z nadużywaniem marihuany – podkreślił Anutin.

Medyczna marihuana jest legalna w Tajlandii od 2017 roku, choć w rzeczywistości ten kraj wiąże dużo dłuższa historia stosowania konopi do celów leczniczych. W całym kraju na chwilę obecną funkcjonuje ponad 20 oddziałów szpitalnych, w których medyczna marihuana używana jest w terapiach.

Władze w Tajlandii już wcześniej zapowiedziały, że w ciągu kolejnych lat mają zamiar przeprowadzić reformy, które zliberalizują prawo w obszarze konopi indyjskich.

Tajlandzki rząd już od ubiegłego roku stara się być liderem i nowatorem w dziedzinie leczenia konopiami w regionie. Świadczy między innymi o tym fakt, że to właśnie rząd Tajlandii postanowił zorganizować inauguracyjny festiwal światowych konopi.

Co więcej, Tajlandia posiada nawet własną odmianę medycznej marihuany.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla przy każdej możliwej okazji, że w medycznej marihuanie drzemię ogromny potencjał na przyszłość, który może zostać spożytkowany w wielu terapiach między innymi przy niwelowaniu skutków chemioterapii.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły