News

USA: Palenie, wciąż najpopularniejsza metodą konsumpcji marihuany

Kobieta z jointem

Jak wskazują dane zgromadzone przez naukowców z San Diego, palenie, wciąż pozostaje najpopularniejszą metodą przyjmowania marihuany rekreacyjnej i medycznej. Palenie zdecydowanie dominuje nad innymi formami przyjmowania kannabinoidów.

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego opublikowali w czasopiśmie Addiction badanie, w którym sprawdzili oni metody stosowania marihuany wśród mieszkańców USA.

W badaniu wzięło udział 6100  dorosłych z USA, które zadeklarowały używanie konopi indyjskich (marihuana rekreacyjna i medyczna). Średnio, aż 64% respondentów odpowiedziało, że pali konopie indyjskie.

Wśród samych pacjentów medycznej marihuany najpopularniejszą metodą stosowania konopi również było palenie (42%), zaś na drugim miejscu uplasowało się stosowanie miejscowe (kremy, maści z THC).

Z kolei w grupie osób stosujących rekreacyjnie marihuanę, palenie okazało się zdecydowanie najczęstszym deklarowanym sposobem przyjęcia konopi (72%). Na drugim miejscu, lecz w daleko w tyle, była konsumpcja produktów spożywczych (15%).

Co ciekawe, zaledwie 25% badanych przyznała się do konsumpcji konopi w postaci produktów spożywczych. Zaskakującym jest również fakt, że zaledwie 20% respondentów przyznało, że kiedykolwiek waporyzowało marihuanę.

Osoby używające konopi do celów medycznych i rekreacyjnych (82,82%) częściej wykorzystywały więcej niż jedną metodę konsumpcji od pacjentów medycznej marihuany (40,52%) i od rekreacyjnych konsumentów konopi (63,91%).

Obserwacje zespołu naukowców z San Diego potwierdzają inne badania np. z lutego 2020 roku przeprowadzone przez US Centers for Disease Control (CDC), w których również zdecydowanie preferowaną metodą konsumpcji konopi wśród obywateli USA było palenie.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły