News

USA: Joint za szczepionkę – Niecodzienna akcja promocyjna

Pot for shots to niezwykła akcja promocyjna sklepu z Michigan, który oferuje gotowego jointa za okazanie dowodu szczepienia na COVID-19.

Sklep sprzedający marihuanę medyczną i rekreacyjną w stanie Michigan, Greenhouse of Walled Lake, zachęca swoich klientów do zaszczepienia się poprzez akcję „Pot for shots”.

Każda osoba, która przedstawi dowód w sklepie, że zaszczepiła się na COVID-19 otrzyma w zamian darmowego jointa.

Naszym celem jest uświadomienie, jak duże znaczenie mają szczepienia w walce z tą straszną pandemią – powiedział właściciel Greenhouse of Walled Lake, Jerry Millen.

Akcja ma zachęcić do szczepień, przede wszystkim tych niezdecydowanych, którzy obecnie stanowią duży procent społeczeństwa.

Jak zauważają eksperci medyczni i wirusolodzy w społeczeństwach na całym świecie pojawia się wiele wątpliwości na temat bezpieczeństwa szczepionek na COVID-19. Jak jednak przekonują naukowcy, te obawy są bezzasadne, a szczepienia to na razie jedyna droga do zakończenia pandemii.

Co ciekawe, sklep w Michigan nie jest pierwszy, ponieważ nieco wcześniej podobną akcję ogłosili aktywiści z Grupa DC Marijuana Justice (DCMJ), którzy będą rozdawać konopie zaszczepionym na terenie stanu Waszyngton.

Podobne akcje bez wątpienia są potrzebne w USA, ponieważ jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research, aż 1/4 amerykanów nie planuje się w ogóle zaszczepić na COVID-19.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły