News

USA: Gubernator Rhode Island chce zalegalizować marihuanę w 2020 roku

Rhode Island

Gubernator Rhode Island Gina Raimondo podczas programu telewizyjnego w WPRI-TV’s zapowiedziała, że w przyszłym roku postara się, by marihuana została zalegalizowana. Będzie to kolejna próba gubernator po tym, jak jej propozycja legalizacji marihuany została odrzucona przez prawodawców w obecnym roku.

Gina Raimondo powiedziała, że odbyła bardzo poważną rozmowę z gubernatorem Contnecticut Nedem Lamontem oraz gubernatorem Massachusetts Charlie Bakerem.

Gubernator Rohde Island zaznaczyła, że spotkanie z zarządcami dwóch pozostałych stanów było bardzo owocne i zachęciło ją do podjęcia kolejnej próby stworzenia aktu, który zalegalizowałby konsumpcje legalnej marihuany dla dorosłych.

Raimondo ostatecznie do podjęcia walki o legalną marihuanę zachęcił gubernator Baker, który powiedział jej, że legalizacja marihuany rekreacyjnej to tylko kwestia czasu, więc lepiej będzie jak jej stan zajmie się tą sprawą teraz i zrobi to porządnie.

W zeszłym roku zrobiliśmy krok naprzód z większą ilością medycznej marihuany i myślę, że następnym logicznym krokiem jest jej użycie dla dorosłych – dodała Raimondo

Nie wiadomo na razie jak będzie wyglądała przyszła propozycja gubernator Raimondo, jeżeli chodzi o projekt legalizujący marihuanę. Zapewne jednak tak jak w wielu stanach do tej pory, gdzie marihuana została zalegalizowana, drogą do celu byłoby referendum stanowe.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły