News

63-latek uprawiał konopie zamiast pomidorów

plantacja konopi

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego ujawnili kolejną plantację konopi indyjskich.  Jej właścicielem okazał się 63-letni mężczyzna, który wraz z młodszymi sąsiadami prowadził nielegalny biznes. Przy wejściu na nielegalną uprawę posadzone zostały krzaki pomidorów mające zamaskować proceder.

Do zdarzenia doszło 14 lipca w powiecie łódzkim. Funkcjonariusze z Piotrkowa Trybunalskiego udali się na wcześniej wytypowane miejsce. Na jednej z działek policjanci zabezpieczyli 10 krzaków konopi oraz zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat.

W trakcie interwencji policji okazało się, że w cały proceder zamieszany jest również 63-letni sąsiad zatrzymanych mężczyzn. Na posesji 63-latka policjanci znaleźli tunel foliowy, w którym znajdowała się znacznie większa plantacja.

W tunelu foliowym o długości 40 metrów funkcjonariusze znaleźli 194 rosnących krzaków konopi. Dla ukrycia swojej uprawy przy wejściach do tunelu były posadzone krzaki pomidorów. W tunelu był rozprowadzony specjalny system nawadniania i nawożenia roślin. W pomieszczeniach gospodarczych policjanci znaleźli zbiornik na wodę oraz kontener wyposażony w lampy – poinformowali piotrkowscy policjanci.

W toku śledztwa ujawniono również, że 63-latek oprócz uprawy konopi, zajmował się również nielegalną sprzedażą tytoniu.

Troje mężczyzn trafiło za kratki. 24-latek i 21-latek usłyszeli zarzuty nielegalnej uprawy środków odurzających.

Z kolei 63-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego usłyszał łącznie sześć zarzutów. Odpowie on za uprawę środków odurzających, przygotowanie do wprowadzenia do obrotu środków odurzających, posiadanie znacznych ilości środków odurzających, rozprowadzanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz kradzież prądu. Za popełnione czyny łącznie grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły