News

Nowy Jork. Stare więzienie stanowe zostanie przekształcone w planatacje marihuany

Kajdanki i konopie indyjskie

Tereny byłego więzienia stanowego Warwick w nowojorskiej dolinie Hudson już niedługo staną się częścią licencjonowanej plantacji marihuany. Były obiekt więzienny, którego właścicielem jest firma konopna Green Thumb Industries (GTI) po przebudowie, ma stać się symbolem nowych czasów – przyjaznych dla marihuany.

Obiekt ulokowany w byłym zakładzie karnym w Warwick w stanie Nowy Jork zostanie przekształcony w wartą co najmniej 150 milionów dolarów plantacje konopi indyjskich. Przedsiębiorstwo Green Thumb Industries, które stoi za cały przedsięwzięciem chce, aby to symboliczne miejsce stało się wkrótce centrum produkcji konopi dla stanu, który niedawno zalegalizował marihuanę.

Rozumiemy, co się stało z wojną z narkotykami. A my planujemy to odwrócić. Zmiany naprawdę w powietrzu, zmiany zachodzą w kraju, zmiany zachodzą tutaj. Jesteśmy w stanie przejść z miejsca, w którym ludzie byli zamykani za marihuanę do takiego, w którym będziemy zatrudniać ludzi i umożliwiać możliwości, tworzyć bogactwo i tworzyć pozytywne środowisko ekonomiczne – zapowiedział prezes Green Thumb Industries

Zakład karny w Warwick decyzją gubernatora Andrew’a Cumo został zamknięty w 2011 roku, pozostawiając bez pracy setki ludzi. Teraz przedsiębiorstwo konopne GTI ma zamiar wypełnić tę lukę na rynku pracy. Firma zapowiedziała już, że w nowym zakładzie zatrudni co najmniej 150 osób.

Przewidywany start produkcji marihuany w nowym obiekcie GTI wyznaczono na rok 2023.

Źródło: Forbes

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły