News

Kolumbia: pierwsza, historyczna licencja na eksport medycznej marihuany

Medyczna marihuana

Do bezprecedensowego wydarzenia doszło w kolumbijskiej branży konopi indyjskich. Jak informuje Forbes przedsiębiorstwo konopne Khiron Life Sciences Corp. jako pierwsze uzyskało zgodę rządu kolumbijskiego na handel medyczną marihuaną o dużej zawartości THC, zarówno w kraju, jak i na eksport.

To wydarzenie szczególnej wagi dla rynku medycznej marihuany w Kolumbii. Do tej pory wszyscy producenci konopi byli ograniczeni do sprzedaży medycznej marihuany, w których zawartość THC nie mogła przekraczać 1%.

Firma Khiron ma początkowo dostarczyć medyczny ekstrat z konopi o wysokiej zawartości THC do 15 tys. pacjentów. Dystrybucja ekstraktu ma odbyć się za pomocą Latynoamerykańskiego Instytutu Neurologii i Układu Nerwowego (ILANS), czyli szanowanej sieci dostawców usług zdrowotnych w Ameryce Łacińskiej. Preparaty z konopi indyjskich będą zawierać od 5 do 20% THC.

Ekstrakty mają być stosowane do leczenia schorzeń neurologicznych, takich jak zaburzenia snu, padaczka, choroba parkinsona czy stwardnienie rozsiane.

Rząd już wcześniej zezwolił firmie na uprawę około 65 tys. roślin marihuany o wysokiej zawartości THC, które zastosowanie miały znaleźć w medycynie. Ponadto przedsiębiorstwo na początku roku dostarczyło konopie dla Wielkiej Brytanii w celach badawczych w ramach projektu TWENTY21, o którym pisaliśmy tutaj. 

Oprócz Kolumbijskiego rynku firma Khiron będzie mogła dostarczyć legalnie konopie do Urugwaju oraz Brazylii.

To było dla nas bardzo ważne, aby uzyskać to zezwolenie na eksport i handel komercyjny, więc możemy od razu pomóc w leczeniu większej liczby pacjentów – powiedział dyrektor generalny Khiron Alvaro Torres

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły