News

Stan Kalifornia wzorem dla niemieckiej legalizacji? Wymowna podróż urzędników

spotkanie na tle marihuany

Niemieccy ustawodawcy odwiedzili niedawno stan Kalifornia, gdzie odbyli szereg rozmów z tamtejszymi przedstawicielami i urzędnikami z branży konopnej. Jak donosi serwis marijuanamoment, delegacja z Niemiec podczas wizyty w USA odwiedziła kilka firm z branży marihuany rekreacyjnej, a także zapoznała się z wnioskami przedstawicieli stanu Kalifornia na temat legalnych konopi indyjskich.

Delegacja członków Komisji Zdrowia Parlamentu Niemieckiego miała miejsce w ubiegłym tygodniu. W jej ramach niemieccy urzędnicy mieli odwiedzić dyspensaria zajmujące się sprzedażą marihuana. Według amerykańskich źródeł, podczas wizyty w Oakland doszło także do szeregu rozmów z lokalnymi interesariuszami i aktywistami z branży konopnej.

Zgodnie z tweetem niemieckiego konsulatu w San Francisco, niemieckiej delegacji towarzyszył federalny komisarz ds. narkotyków i uzależnień Burkhard Blienert.

Niemieccy urzędnicy na własne oczy mogli przekonać się, jak wygląda cały proces dystrybucyjny marihuany – od momentu jej uprawy, aż po samą sprzedaż surowca. Podczas spotkań nie zabrakło rozmów na temat najlepszych praktyk legalizacji, w związku ze staraniami Niemiec, w celu uregulowania rynku marihuany rekreacyjnej w całym kraju.

Jak powiedział jeden z uczestników spotkania, Hirsh Jain, założyciel firmy konsultingowej Ananda Strategy w rozmowie telefonicznej dla serwisu branżowego marijuanamoment „Niemieccy ustawodawcy byli szczególnie zainteresowani omówieniem względów zdrowia publicznego legalizacji”, a sama rozmowa została określona jako obszerna”.

Jain dodał, że przedstawiciele z Niemiec jasno dawali sygnał, że chcą zalegalizować marihuanę rekreacyjną i chcą to zrobić w imię zdrowia publicznego.

Co więcej, rozmówca marijuanamoment był zdumiony zaangażowaniem polityków niemieckich, co do tematu liberalizacji prawa konopnego. Wskazując, że międzynarodowa współpraca w tej kwestii może być pozytywnym sygnałem dla reszty świata dążącego do zmiany.

To kolejne w ostatnim czasie spotkanie strony niemieckiej, w sprawie poluzowania przepisów dotyczących marihuany. Wcześniej ministrowie Niemiec, Malty, Luksemburgu i Holandii spotkali się wspólnie, aby omówić przyszłość polityki konopnej w UE.

Jak więc doskonale widać, nasi zachodni sąsiedzi w kwestii zapowiadanej legalizacji marihuany rekreacyjnej nie próżnują i zasięgają języka tam, gdzie się tylko da – przed ogłoszeniem własnego projektu.

Z drugiej jednak strony pojawiają się głosy, czy na drodze do szumnie zapowiadanej liberalizacji konopi w Niemczech nie staną przepisy unijne. Przynajmniej tak sugerują ostatnie doniesienia niektórych prawników Bundestagu, jak również niemieckiego stowarzyszenia konopi.

Wszystko na to wskazuje, że o połączeniu; „Niemcy i marihuana” usłyszymy jeszcze wielokrotnie i to jeszcze przed właściwą legalizacją.

Źródło: marijuanamoment.net

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły