News

Tajlandia: W 2020 zainauguruje Światowy Festiwal Konopi

Tajlandia

Tajlandia będzie gospodarzem Światowego Festiwalu Konopi, który odbędzie się w dniach 29 stycznia – 2 lutego. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Naukowców Tajlandii przy współpracy z władzami kraju oraz administracją lokalną. Festiwal ma podkreślić wpływ medycznej marihuany na zdrowie.

Celem festiwalu, który ma mieć  charakter międzynarodowy, będzie wymiana zdań na temat medycznego zastosowania konopi indyjskich. W ramach wydarzenia odbędą się: seminaria akademickie, panele dyskusyjne oraz prezentacje na temat innowacji i technologi w tym obszarze. Obok dyskusji na temat zastosowań konopi indyjskich w medycynie organizatorzy przewidzieli w programie miejsce na festiwal muzyczny oraz różne konkursy. Impreza będzie również okazją, by dowiedzieć się trochę na temat sytuacji prawnej konopi i jej uprawy w Tajlandii.

Festiwal odbędzie się niedaleko zbiornika Nong Yat w prowncji Nakhon Phanom. Stowarzyszenie Naukowców ma zamiar zaprosić ekspertów z Chin, USA, Japonii i okolic.

Tajlandia jako pierwszy kraj w regionie zalegalizował medyczną marihuanę. Miało to  miejsce w zeszłym roku, a w lutym zostało to potwierdzone królewskim dekretem. Choć legalizacja nastąpiła w ubiegłym roku, to w rzeczywistości Tajlandia posiada długowieczną tradycję stosowania konopi jako domowego sposobu na uśmierzanie bólu.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły