News

Lewica, coraz odważniej o zmianie prawa w kwestii marihuany

Lewica

Przedstawiciele Lewicy, coraz częściej wspominają o konieczności legalizacji konopi. Lider SLD Włodzimierz Czarzasty w rozmowie dla Onetu przyznał, że chce legalizacji marihuany, ale z wysoką akcyzą.

Trzeba się zastanowić, czy nie wprowadzić do obiegu legalnie konopi i wprowadzić od tego bardzo wysoką akcyzę. To może być rozwiązanie bardzo interesujące – powiedział w programie Onet Rano poseł Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

To kolejny raz, gdy lider Lewicy mówi otwarcie o zmianie prawa dotyczącego marihuany. Wcześniej w październiku dla RMF.FM Czarzasty mówił: Zbliżam się myślowo w taką stronę, że depenalizacja posiadania niedużych ilości marihuany powinna nastąpić.

Słowa Czarzastego podłapał jego koalicjant, lider Wiosny Robert Biedroń, który prowokacyjnie zamieścił na swoim facebookowym fanpage’u wpis zachęcający do dyskusji nad tematem legalizacji marihuany.

A Wy co sądzicie? Depenalizować? Legalizować? Sadzić, zbierać i dzielić się? – napisał na swoim profil Robert Biedroń.

Zdecydowana większość internautów pod postem polityka Lewicy opowiedziała się za legalizacją używki.

Po drugiej stronie barykady projekt dekryminalizacji zapowiada Konfederacja.

Będę walczył, żeby przestać ludzi karać za jej używanie. Uważam, że to skandal, że wsadza się ludzi do więzienia za to. Rozumiem, że niektórzy mogą uzależniać się od narkotyków, ale na pewno nie jest dobrą metodą leczenia wsadzanie ludzi do więzienia – powiedział portalowi tvp.info poseł Konfederacji Konrad Berkowicz.

Kolejny poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz stwierdził, że istnieję szansa, że w tej konkretnej sprawie prawica z lewicą połączą siły.

Na sukces projektów legalizujących bądź nawet dekryminalizujących marihuanę nie ma co jednak liczyć, ponieważ rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość jest za zachowaniem statusu Quo w kwestii polityki narkotykowej.

Jednak być może, coraz liczniejsze wypowiedzi polityków na temat konopi indyjskich zapoczątkują szerszą debatę na ten temat w przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, że obecnie stowarzyszenie WolneKonopie zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma zdekryminalizować posiadanie niewielkich ilości marihuany.

Przewidywany czas przekazania projektu do sejmu to wiosna 2020 roku.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły