News

Nowy York pomaga pacjentom medycznej marihuany. Będą mogli oni uprawiać konopie w domu

Domowa Uprawa Konopi

Nowojorski organ regulujący rynek konopi oficjalnie zatwierdził niedawno nowe przepisy, które zezwalają pacjentom medycznej marihuany na domową uprawę konopi do celów leczniczych. To doskonała informacja dla tamtejszych pacjentów, którzy nie tylko będą mogli łatwiej zaopatrzyć się w marihuanę, ale dodatkowo nie będą już ponosić znacznych kosztów związanych z zakupem leku.

Już 5 października pacjenci medycznej marihuany z Nowego Jorku będą mogli uprawiać w swoim zaciszu domowym konopie do celów leczniczych. To wynik wtorkowej decyzji Biura Zarządzania Konopiami w Nowym Jorku (OCM), które przegłosowało nowe prawo zezwalające pacjentom i ich opiekunom na uprawę i zbiór własnych roślin konopi indyjskich.

Przepisy pozwolą zarejestrowanym w Nowym Jorku pacjentom medycznej marihuany i ich opiekunom na uprawę i zbiory do sześciu (w tym 3 dojrzałych) roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe. W przypadku, gdy dwie lub więcej osób w jednym domostwie zarejestrowanych jest jako pacjenci medycznej marihuany, wówczas limit ten zwiększony jest do  maksymalnie dwunastu roślin  – 6 niedojrzałych i 6 dojrzałych.

Dodatkowo pacjenci będą mogli przechowywać na swojej posesji nawet do 5 funtów(!) uprawianej marihuany.

Rośliny do celów medycznych, według prawa mogą być uprawiane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz gospodarstwa, lecz muszą przy tym pozostać w miejscu niewidocznym dla reszty społeczeństwa.

Dyrektor wykonawczy OCM, Chris Alexander w rozmowie z amerykańskimi mediami przekonywał, iż nowe przepisy są wynikiem polityki Biura Zarządzania Konopiami, które nadało szczególny priorytet pacjentom w ramach miastowego programu marihuany.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły