News

Raport: Sprzedaż marihuany w 2019 roku wyniosła prawie 15 miliardów dolarów

Sprzedaż marihuany

Światowa sprzedaż legalnej marihuany w 2019 roku wyniosła 14,7 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 48% w porównaniu z ubiegłym rokiem – możemy przeczytać w najnowszym raporcie.

Raport przeprowadziły dwie firmy badające rynek konopi, czyli przedsiębiorstwa BDSA i Arcview Market.

48% wzrost sprzedaży marihuany zawarty w raporcie jest jak do tej pory rekordowym poziomem wzrostu odnotowanym przez okres trwania analizy rynku konopi (do tej pory 7 wydań raportu).

Dla porównania, w 2018 roku wzrost globalnej sprzedaży marihuany wyniósł zaledwie 18%. Co jednak ciekawe, firmy w ubiegłorocznej wersji raportu prognozowały, że w 2019 roku sprzedaż legalnej marihuany na świecie osiągnie 14.9 miliarda dolarów.

W raporcie odniesiono się również do największego rynku marihuany na świecie, czyli rynku amerykańskiego, który zanotował 37% wzrost sprzedaży. Dzięki temu sprzedaż marihuany w USA w 2019 wyniosła, aż 12,7 miliardów dolarów, co stanowi przytłaczającą większość globalnego rynku konopi indyjskich.

Jak czytamy w raporcie, wzrost sprzedaży marihuany w USA wynikał głównie z dobrze funkcjonującego rynku konopi rekreacyjnej w Kalifornii i Massachusetts oraz rozszerzenia rynku marihuany leczniczej, w takich stanach, jak Floryda czy Oklahoma.

Oczywiście w takim raporcie nie mogło zabraknąć miejsca dla długofalowych prognoz, które wskazują, że rynek marihuany do 2025 roku wart będzie nawet 47 miliardów dolarów, co oznaczałoby roczny wzrost rzędu 21%, począwszy od 2019 roku.

Autorzy raportu przewidują, że w ciągu najbliższych lat udział USA w globalnym rynku marihuany zmaleje, niemniej jednak do 2025 roku, rynek amerykański wciąż pozostanie rynkiem dominującym, jeżeli chodzi o legalną sprzedaż marihuany na świecie.

Przewiduje się, że do 2025 r. legalna sprzedaż marihuany w Stanach Zjednoczonych będzie stanowić 72% całkowitej światowej sprzedaży, co oznacza spadek z 84% w 2019 r. – piszą autorzy raportu

Ciekawą prognozę w raporcie wysnuła firma BDSA, która twierdzi, że recesja gospodarcza wywołana przez epidemię COVID-19 prawdopodobnie przyczyni się do wzrostu legalizacji marihuany w USA, a może nawet na świecie.

W analizie odniesiono się również do rynków konopi spoza Kanady i USA. I tu dane wskazują na pozytywny rozwój medycznego sektora konopi, ponieważ w 2019 roku zanotowano wzrost sprzedaży medycznej marihuany na poziomie 64%, z 449 milionów dolarów do 732 milionów. Taki stan rzeczy autorzy raportu przypisują głównie rozwojowi programów medycznej marihuany w takich państwach jak Australia, Meksyk czy Niemcy.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły