News

High Times z dużymi problemami finansowymi

High Times

Podczas gdy światowy rynek marihuany rozrasta się coraz dynamiczniej, to firmy zajmujące się publikacją treści branżowych nie mają się najlepiej. Według informacji The New York Post jednemu z pionierów publikacji na temat marihuany grozi właśnie bankructwo.

Holding High Times, który jest jednym z największych przedsiębiorstw piszących o rynku konopnym, ma spore kłopoty finansowe. Dzieje się to, mimo że przedsiębiorstwo przez ostatnie lata zdołało przejąć konkurencyjne tytuły, takie jak: Dope, Culture, czy Green Rush Daily.

W raporcie SEC, High Times ostrzegł swoich akcjonariuszy, że istnieje prawdopodobieństwo, że wkrótce spółka nie będzie mogła kontynuować swojej działalności.

Ze względu na powtarzające się straty finansowe, deficyt pieniężny wynikający z działalności operacyjnej oraz skumulowany deficyt, istnieją poważne wątpliwości co do zdolności firmy do dalszego funkcjonowania – informuje High Times

Problemy High Times biorą się między innymi z obecnością spółki na giełdzie papierów wartościowych. Wcześniej w tym roku od holdingu odszedł CFO (Chief Financial Officer).

High Times Holding obecnie aktywnie szuka rozwiązania, by wyjść z dołka finansowego. Wynajęto nawet firmę Lazer & Lazer, która ma starać się o uzyskanie wsparcia finansowego z zewnątrz.

Aktualny dług firmy szacowany jest nawet na 105,2 mln dolarów.

W ostatnim półroczu według sprawozdania finansowego, które objęło okres do 30 czerwca 2019 roku, High Times Holding poniósł stratę netto w wysokości 11,9 mln dolarów przy przychodach wynoszących 10,7 mln dolarów.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły