News

Przedsiębiorstwa konopne w walce z rakiem piersi

Rak piersi

Tak zwane „cones”, czyli wcześniej skręcone bibułki do jointów sprzedawane w pudełkach obecnie robią furorę w Stanach Zjednoczonych. Amerykańska firma Custom Cones podjęła szlachetną akcję i wystartowała z charytatywnym wydarzeniem, które ma za zadanie wspomóc chorych na raka piersi i poszerzyć świadomość społeczną na ten temat. Firma przeznaczy część dochodów na badania, które mają pomóc w leczeniu raka piersi i nie jest w tym osamotniona.

Cones for Cause, bo tak nazywa się limitowana seria skręcanych bibułek, niedawno trafiły do wielu sklepów w USA. Bibułki są różowe, inne od standardowych, mają napisy takie jak: miłość, walcz, siła, razem oraz posiadają różową wstążkę po drugiej stronie, która jest symbolem walki kobiet z rakiem piersi. 10% ze sprzedaży bibułek ma trafić na szczytny cel tzn. na badania, które mają dać przełom w leczeniu raka piersi. Przedsiębiorstwo konopne zachęca również wszystkich swoich partnerów w biznesie, aby przekazali pewną część pieniędzy na badania nad rakiem piersi. Udział w akcji dotychczas zadeklarowały firmy konopne z: Waszyngtonu, Kolorado, Oklahomy, Massachusetts, Michigan, Oregonu, Florydy oraz Kalifornii. Wydarzenie ma potrwać do końca miesiąca.

– Nasz zespół chciał zrobić coś specjalnego dla świadomości na temat raka piersi, oczywiście chcieliśmy przekazać darowiznę, ale świadomość jest również jej ogromną częścią. Wiemy, że ten rodzaj podejścia jest tym, co sprawia, że branża jest wyjątkowa i nadaje zupełnie nowe znaczenie aspektowi medycznemu i mocy konopi indyjskich” – powiedział Harrison Bard, współzałożyciel Custom Cones USA.

Warto powiedzieć, że każdego dnia z powodu raka piersi umiera średnio 1400 kobiet. Według badaczy w takim tempie co ósma kobieta na ziemi umrze z powodu raka piersi, który stanowi 30% nowotworów rozpoznanych u kobiet.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły