News

Rekordowa emisja polskiego producenta medycznej marihuany

CanPoland

Polski producent medycznej marihuany, łódzka firma CanPoland w zaledwie 11 minut zebrała 4,4 miliony zł od 576 inwestorów w akcji crowdfundingowej. W 2022 roku CanPoland planuje debiut na NewConnect.

Celem crowdfundingu CanPoland było uzbieranie środków na dokończenie instalacji i uruchomienie linii produkcyjnej medycznej marihuany. Założenie udało się zrealizować w błyskawicznym tempie, bo w 11 minut. 176 tysięcy akcji trafiło do 576 inwestorów.

Podobną akcję w ubiegłym roku przeprowadziła inna polska firma z branży konopnej, czyli Kombinat Konopny. Wtedy udało się zebrać kwotę 4,2 miliona złotych w niecałe 40 minut.

Zadowolenia z tak świetnego wyniku akcji crowdfundingowej nie kryli właściciele firmy CanPoland, którzy zapowiedzieli przy okazji również, że spółka planowo zadebiutuje na giełdzie NewConnect w przyszłym roku.

Wierzyłem, że oferta spotka się z zainteresowaniem, ale tak pozytywny odzew ze strony inwestorów przerósł moje oczekiwania. Inwestorów, którzy nie zdążyli dokonać zapisów na akcje w tej emisji, będziemy mogli zaprosić do spółki już w przyszłym roku podczas planowanego debiutu na NewConnect. Teraz zabieramy się do ciężkiej pracy, żeby wywiązać się ze złożonych zobowiązań – powiedział Zbigniew Pisarski, współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej CanPoland SA.

Warto zaznaczyć, że CanPoland to pierwsza firma farmaceutyczna z polskim kapitałem, która posiada zezwolenie na produkcję medycznej marihuany. Pod koniec 2020 roku mniejszościowy (ok. 30%) udział w CanPoland za pośrednictwem TT Pharma Sp. z o.o. objęła Grupa Pelion, właściciel m.in. sieci aptek Dbam o Zdrowie.

Współpraca ta ma w przyszłości ułatwić dystrybucję polskiej medycznej marihuany na rodzimy rynek.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły