News

Gubernator Teksasu podpisał ustawę legalizującą uprawę konopi

Greg Abbot – republikański gubernator Teksasu – podpisał ustawę, która zezwala rolnikom na legalną uprawę konopi. Ustawa ta usuwa również konopie z państwowej listy substancji kontrolowanych oraz legalizuje CBD i produkty z niego wytwarzane.

Dzięki tej ustawie zakres działalności teksańskich rolników znacznie się poszerzy. Wielu z nich z pewnością skorzysta z nowej możliwości. Konopie bowiem nie należą do roślin wymagających pod względem gleby i warunków atmosferycznych.

Gene Ball – rzecznik Texas Farm Bureau – największej organizacji reprezentującej interesy teksańskich farmerów:

Nie ma powodu, dla którego teksańscy rolnicy mieliby nie uprawiać konopi. Podejrzewam, że wielu farmerów zdecyduje się na taką opcję, gdy będzie dostępna. Jest to uprawa odporna na suszę i może być uprawiana w dowolnym miejscu.

Zanim ustawa wejdzie w życie Departament Rolnictwa musi stworzyć specjalny program, który będzie regulował udostępnianie licencji na uprawę konopi zainteresowanym rolnikom. Plan ten następnie musi być przedłożony Departamentowi Rolnictwa USA.

Skorzystanie z nowej możliwości zapowiedziała już w mediach firma Village Farms International, która wiedząc wcześniej o planowanej legalizacji uprawy konopi, zaczęła przekształcać już jeden ze swoich najnowocześniejszych budynków, tak by był odpowiedni pod uprawę konopi.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły