News

Medyczna marihuana od firmy Aurora z obniżonym podatkiem VAT

medyczna marihuana

Doskonała informacja dla pacjentów. Susz medycznej marihuany od firmy Aurora będzie teraz tańszy. Wszystko przez zmianę stawki VAT z 23% do 8% na lecznicze produkty od  tej firmy.

Do tej pory medyczna marihuana od firmy Aurora objęta była 23% podatkiem VAT. Jednak wniosek o obniżkę podatku VAT z kwietnia tego roku w stosunku do produktów leczniczych firmy Aurora został rozpatrzony pozytywnie i sprawił, że obniżono ten podatek do 8%.

Niższy VAT oznacza niższe ceny. Do tej pory medyczna marihuana w Polskich aptekach była niezwykle droga, ponieważ za gram suszu trzeba było zapłacić około 60-70 zł.

Zmiana podatku VAT pozwoli teraz tej  firmie na obniżkę cen suszu nawet o kilka złotych za gram.

Co ciekawe, o podobną obniżkę podatku VAT w stosunku do swoich produktów, w ubiegłym roku wnioskowała inna firma sprzedająca medyczną marihuanę w Polsce, czyli Spectrum Therapeutics. Wówczas jednak jej wniosek został odrzucony.

Jak donosi weednews.pl, przedsiębiorstwo Aurora Polska natychmiast poinformowała podmioty odpowiedzialne za dystrybucję leku o zmianie stawki VAT w stosunku do swoich produktów. Co więcej, produkty objęte obniżką, czyli: Aurora Cannabis Flos 20/1 (20% THC, 1% CBD), Aurora Cannabis Flos 8/8 (8% THC, 8% CBD) oraz Aurora Cannabis Flos 1/12 (1% THC, 12% CBD) mają mieć niższą cenę od razu po trafieniu z hurtowni do aptek.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły