News

Massachusetts: Legalizacja marihuany przyniosła ponad 150 milionów dolarów budżetowi

Wartość marihuany

Legalizacja marihuany w stanie Massachusetts przyniosła wymierne korzyści dla budżetu stanowego. Od listopada 2018 roku podatki ze sprzedaży konopi dostarczyły stanowi ponad 150 milionów dolarów.

Dane na temat wpływu podatkowych do budżetu opublikowane zostały w poniedziałek przez Commonwealth Dispensary Association, czyli stowarzyszenie zrzeszające dystrybutorów marihuany w stanie Massachusetts.

Informację zrzeszeniu dostarczyła Komisja Kontroli Konopi Indyjskich, która zajmuję się na co dzień gromadzeniem takich danych.

Zgromadzone dane obejmowały okres od 1 listopada 2018 roku do 4 sierpnia bieżącego roku.

Opublikowane informację pokazują również, że od początku legalizacji marihuany rekreacyjnej w stanie Massachusetts, czyli od listopada 2018 roku, sprzedaż produktów konopnych wyniosła 785 milionów dolarów.

Podatek na marihuanę w Massachusetts wynosi 6,25%, jednak na większości obszarów stanowych dodatkowo obowiązuje podatek akcyzyjny w wysokości 10,75% oraz 3% podatek lokalny.

Ten kamień milowy w zakresie wpływów z podatków jest wielkim momentem dla społeczności biznesowej w Massachusetts, ponieważ pokazuje nie tylko wielki popyt na bezpieczne, regulowane konopie, ale także potwierdza znaczącą wartość, jaką ta branża przynosi miastom i miasteczkom każdego dnia. Znamy trudności, jakie COVID-19 nałożył na budżety lokalne i państwowe i jesteśmy dumni, że możemy (red. branża konopna) pomóc w zapewnieniu stałych strumieni dochodów, które mogą zmniejszyć utrzymanie usług – powiedział prezes Commonwealth Dispensary Association, David Torrisi w oficjalnym oświadczeniu.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły