News

Korupcja z medyczną marihuaną w tle. CBA zatrzymało dwie osoby

CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego 7 sierpnia zatrzymali dwie osoby w związku z podejrzeniem korupcji przy rejestracji produktu leczniczego z medyczną marihuaną.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA zatrzymali w związku z podejrzeniami korupcyjnymi, przewodniczącego Komisji ds. Produktów Leczniczych – Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych oraz prezesa zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej.

Jak ustalili śledczy z CBA, oboje mężczyzn miało powoływać się na wpływy w instytucjach państwowych, w celu uzyskania pozytywnej decyzji urzędu w zakresie wprowadzenia do obrotu farmaceutycznego produktów leczniczych z medycznej marihuany.

W zamian za pozytywne „załatwienie sprawy zatrzymany  prof. Aleksander M. przewodniczący Komisji ds. Produktów Leczniczych oczekiwał wynagrodzenia w formie gotówki, udziałów w spółkach, zatrudniania osób z rodziny, a także zatrudnienia na stanowisku menadżerskim.

Jak zaznaczyło CBA, obaj mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku, podczas podpisywania umowy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w ramach czynności własnych CBA, w trakcie podpisywania umowy zobowiązania inwestycyjnego warunkującego otrzymanie żądanych korzyści – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne

Funkcjonariusze ponadto zabezpieczyli materiał dowodowy w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych osób, a także zwrócili się do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wydanie dokumentów.

Dowody te zostaną w najbliższym czasie przekazane do prokuratury, w celu wszczęcia śledztwa i objęcia zarzutami zatrzymanych osób.

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły