News

Marihuana na lepszy seks? Nowe badania

Para zakochanych na łóżku

Kolejne badania zdają się potwierdzać, to o czym mówi się już od dobrych kilku lat. Konopie indyjskie mają pozytywny wpływ na kontakty seksualne.

Większa przyjemność po marihuanie to nie mit! W czasopismach naukowych coraz częściej pojawiają się badania, które potwierdzają, że stosowanie konopi przed seksem może zwiększyć doznania.

Najnowsze badanie na ten temat opublikowane zostały w czasopiśmie Journal of Cannabis Research. W badaniu, które przeprowadzono za pomocą formularza on-line, udział wzięło 811 osób.

Wyniki potwierdziły możliwy wpływ marihuany na życie seksualne. Ponad 70% respondentów zgłosiło bowiem zwiększone pożądanie seksualne i intensywność orgazmu przy użyciu marihuany. Z kolei 40% badanych kobiet wskazało na zwiększoną zdolność do posiadania więcej niż jednego orgazmu podczas jednego kontaktu seksualnego”.

Należy zaznaczyć jednak, że badanie opublikowane w Journal of Cannabis Research miało pewne ograniczenia. Po pierwsze próba badawcza składała się z osób, które same zgłosiły chęć udziału w badaniu, co mogło wpływać na stronniczość wyborów. Drugim z kolei ograniczeniem było wybieranie odpowiedzi na podstawie retrospektywnych przeżyć, co mogło wiązać się z zafałszowanymi wspomnieniami.

Pomimo ograniczeń, autorzy badania w podsumowaniu wskazali na pozytywny wpływ konopi na życie seksualne.

Co ciekawe, do podobnych wniosków ostatnimi czasy doszli naukowcy z Hiszpanii, a konkretnie badacze z Uniwersytetu w Almerii.

Hiszpańscy naukowcy odkryli, że osoby, które sięgały wyłącznie po marihuanę miały średnio „lepszy seks” od osób, które unikały konopi lub takich, które mieszały konopie z alkoholem.

Co ciekawe, osoby używający marihuany w tamtym badaniu szczególnie zgłaszały intensywniejsze przeżycia podczas uniesień”. Jeżeli jednak chodzi o pożądanie – tu użytkownicy konopi nie wyróżniali się na tle innych badanych.

Źródła: Forbes/KBC

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły