News

Luksemburg zalegalizuje marihuanę w 2022 roku

Flaga Luksemburgu i marihuana

Jak podaje brytyjski dziennik The Guardian, Luksemburg już w przyszłym roku może stać się pierwszym państwem w Europie, który zalegalizuje marihuanę rekreacyjną. Projekt ustawy legalizującej marihuanę ma trafić do luksemburskiego parlamentu na początku 2022 roku.

Luksemburg zmierza ku liberalizacji prawa konopnego. Według przecieków medialnych, władze tego państwa planują zezwolić na posiadanie do trzech gramów marihuany przez osoby dorosłe.

Rządzący mają również w planach umożliwić swoim obywatelom domową uprawę konopi indyjskich – do czterech roślin na gospodarstwo. Co ciekawe, legalne ma być również handlowanie nasionami marihuany – i to bez względu na stężenie psychoaktywnego THC.

Chcemy zacząć od umożliwienia ludziom uprawiania w domu. Chodzi o to, aby konsument nie znajdował się w sytuacji niezgodnej z prawem, jeśli spożywa konopie indyjskie, i abyśmy nie wspierali całego nielegalnego łańcucha. Chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby coraz więcej osób odchodziło od nielegalnego czarnego rynku – mówiła Minister Sprawiedliwości Luksemburgu, Sam Tanson w rozmowie z lokalnym dziennikiem

Władze Luksemburgu zapowiadają także w niedalekiej przyszłości utworzenie licencjonowanego rynku marihuany, a ponadto rozważają możliwość importu roślin.

Według doniesień projekt ustawy dotyczący konopi indyjskich ma zostać złożony do parlamentu przez rządzących już na początku przyszłego roku.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to Luksemburg wkrótce stanie się pierwszym państwem w Europie, gdzie marihuana rekreacyjna jest w pełni legalna.

Źródło: PAP

Zostaw komentarz

Twoj email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły